eur:
410.9
usd:
392.2
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Pixabay

Jelszavak helyett az új technológiákra van szükség

Egyre kevésbé biztonságosak és könnyebben feltörhetők az internetes jelszavak Grahame Williams kiberszakértő szerint.

Biometrikus adatok vagy többfaktoros hitelesítés: a jelszavak helyett ez a kettő lehet a jövő útja a szakértő szerint. Nagy gondot jelent ugyanis, hogy nagy tömegében használunk egyszerű jelszavakat az interneten, a password (jelszó) és a qwerty is ott van a világszerte legtöbbször alkalmazott jelszavak közt a Sky News cikke szerint.

"Az elmúlt napokban megjelent egy kutatás, amely azt mutatta ki, hogy az 12356 kombinációt máig jelszavukként használó vezérigazgatók száma komikusan magas. Azt feltételezzük, hogy eltávolodtunk már ettől, de az adatok ezt nem támasztják alá" – tette hozzá.

Williams szerint

az emberek nemcsak nevetségesen egyszerű jelszavakat használnak, hanem ráadásul újra meg újra felhasználják azokat

az igénybe vett szolgáltatásoknál.

"Így, ha valaki megszerzi egyetlen jelszavunkat, tudja az összeset. Azzal, hogy sok ember otthonról dolgozik és az emberek online fogyasztanak tartalmakat, a fenyegetések egyre komolyabbak, egyre gátlástalanabb emberektől érkeznek. Tényleg mindenkinek érdeke, hogy komolyan vegyük a dolgot és minél több akadályt gördítsünk azok elé, akik fel akarják törni fiókjainkat" – fogalmazott.

Szakértők szerint három egyedi, véletlenszerűen kiválasztott szóból áll a biztonságos jelszó, amelyet nem használunk egynél több helyen. Williams szerint ugyanakkor jó lenne, ha a platformok, ha csak lehetséges, alternatív módokat is kínálnának bejelentkezésre.

"Míg a jelszavakat nagyon könnyű kitalálni, használhatunk valami olyasmit, ami csak ránk jellemző – például az arcunkat vagy az ujjlenyomatunkat. Azt javasoljuk mindenkinek, legyen szó fogyasztóról vagy magánszemélyről, hogy kezdje el használni ezeket a technológiákat. Nincs okunk arra, hogy továbbra is jelszavakat használjunk" – vélekedik.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 22:19
×
×
×
×