Európa nagyobb részének időjárását frontok teszik változékonnyá. A Földközi-tenger nyugati medencéjében mediterrán ciklon örvénylik, amelynek frontális felhőzete egészen Ukrajnáig elnyúlik.
A Baltikum térségében is ciklon helyezkedik el, amely elsősorban a Kelet-európai-síkság időjárását teszi felhőssé, esőssé. A hidegfrontja mögött száraz és hideg levegő árasztja el Észak- és Közép-Európát, a magasabb szélességeken napközben is fagy.
Eközben északnyugat felől újabb ciklon közeledik, amely az eső mellett Izlandon havazást is okoz. Kiterjedtebb anticiklon csupán az Ibériai-félsziget és Franciaország felett húzódik, így arrafelé valamivel nyugodtabb, csendesebb az idő.
A Kárpát-medence fölé észak felől egyre szárazabb és hidegebb levegő érkezik, így visszatérnek az éjszakai fagyok, illetve naposabb, csapadékmentes idő várható.
Hazánkban észak felől lassú ütemben tovább vékonyodik, szakadozik a felhőtakaró, legtovább a déli megyékben marad felhős az idő, de kedd reggel, délelőtt már ott is kiderül az ég. Legfőképpen az Északi-középhegység, illetve az Alföld térségében köd, valamint rétegfelhőzet is képződhet, amelyek kedden napközben várhatóan feloszlanak, és ezt követően jobbára napos idő várható kevés felhővel. Számottevő csapadék nem valószínű. A légmozgás többnyire mérsékelt lesz, legfeljebb néhol fordulhatnak elő élénk lökések.
A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet a felhősebb déli területeken általában 3 és 7 fok között, máshol viszont általában fagypont környékén, a fagyzugos tájakon -4, -5 fok körül alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 8 és 13 fok között várható.
Kókai Ádám meteorológus a videóban elmondja, hogy napokig marad a nyugodt időjárás, változást, lehűlést a hétvége, a jövő hét eleje hozhat.