eur:
408.14
usd:
359.21
bux:
86640.19
2025. április 16. szerda Csongor

Közelebb kerültünk a végítélethez

Sorozatban az idei volt a második év Donald Trump amerikai elnökké választása, 2016 óta, hogy a tudósok előrébb állították a végítélet óráját. Tavaly három percről két és fél percre közelítették a mutatót, most ezen faragtak még 30 másodpercet.

Két percre legutóbb 1953-ban volt az óra éjféltől. A mostani "óraállítást" a "nukleáris holokauszt" észak-koreai atomprogram miatti megnövekedett veszélye, a feszült orosz-amerikai kapcsolat, a dél-kínai-tengeri viszályok és egyéb, például az éghajlat-változással kapcsolatos tényezők indokolták a Bulletin of the Atomic Scientists folyóirat szerint.

Kiemelték a diplomácia erodálását a Trump-elnökség alatt. Szerintük a nemzetközi diplomácia gúnyolódássá silányult, ami csak tovább ront a biztonsági helyzeten. Kiszámíthatatlannak tartják, hogy az Egyesült Államok miként gondolkodik a jövőről és nukleáris arzenáljának sorsáról. Aggasztónak tartják Pakisztán, India és Kína elkötelezettségét a nukleáris fegyverkezés mellett.

A bulletint az első amerikai atomfegyvereket kifejlesztő tudósok hozták létre. Tudományos és biztonságpolitikai testülete a chicagói szervezet védnöki testületével, benne 15 Nobel-díjassal konzultálva állítja előre vagy hátra az órát. Amikor megalkották, az óra mutatója hét percre állt az éjféltől.

Címlapról ajánljuk
Két egérút is nyílik Max Verstappen előtt, ha távozik a Red Bulltól

Két egérút is nyílik Max Verstappen előtt, ha távozik a Red Bulltól

Médiaértesülések szerint egyre valószínűbb, hogy a négyszeres Forma–1-es világbajnok Max Verstappen nem tölti ki a 2028-ig szóló szerződését a nyár óta gyengélkedő Red Bull-istállónál. A holland pilóta idő előtti távozásának veszélyét a csapat tanácsadója, Helmut Marko is elismerte. Az InfoRádió megkeresésére Vámosi Péter, a Motorsport Online főszerkesztője segít tisztán látni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.16. szerda, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Izgalmas változások előtt az energetikai piac – Mit várhatunk?

Izgalmas változások előtt az energetikai piac – Mit várhatunk?

Az energiapiac átalakulása az elmúlt években soha nem látott tempóra kapcsolt, és ebben a környezetben az ALTEO is folyamatosan alkalmazkodik, fejlődik. De hogyan teljesített a vállalat tavaly? Milyen beruházások és stratégiai döntések határozták meg az évüket? Többek között erről kérdeztük Tokai Magdolnát, az energetikai cég nemzetközi kapcsolatokért és társasági támogatásokért felelős vezérigazgató-helyettesét és Kovács Domonkost, M&A és Tőkepiacok vezérigazgató-helyettest. Szó volt arról is, hogy miként változott a hazai és régiós energiapiac és lehet-e egyáltalán önálló nemzeti piacban gondolkodni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×