Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 21. vasárnap Alajos, Leila

Halálra éheztették a kórházban a Down-kóros beteget

Éhen halt az egyik brit állami kórházban egy 43 éves, Down-szindrómás beteg: Martin Ryan 26 napig feküdt úgy, hogy semmiféle táplálékot nem kapott.

A férfi egy stroke következtében nem tudott nyelni, mégsem kezdték el mesterségesen táplálni, mert a kórház személyzete "elfelejtette megbeszélni", mi legyen vele.

A kórház belső vizsgálatából kiderült, hogy az orvosok azt hitték: a nővérek az orrán keresztül bevezetett csövön át mesterségesen táplálják a beteget - meg azonban egyikük sem győződött erről.

Amikor rájöttek, hogy tévedtek, a beteg már túl gyenge volt ahhoz, hogy a gyomrába ültessék a szondát, a szerencsétlen így még öt napig haldoklott, majd szabályosan éhen halt.

A Mencap nevű, fogyatékosokkal foglalkozó jótékonysági szervezet szerint Ryan esete csak egy a sok közül, az állami kórházakban ugyanis elképesztő módon elhanyagolják az ilyen betegeket. A hírek szerint az egészségügyi ombudsman is hasonló véleményen van, s erről még a hónapban jelentést ad ki.

A Mencap emlékeztetett a 26 éves, rákbeteg Emma Kemp esetére, akitől megtagadták a kezelést, pedig az talán megmenthette volna az életét. Sokkolta a közvéleményt a 30 éves Mark Cannon ügye is; ő két hónappal az után halt meg, hogy lábtörés miatt kórházba került.

Mivel e betegeknek olykor súlyos kommunikációs nehézségeik vannak, a kórházi személyzet egyszerűen nem veszi a fáradságot, hogy meg tudja magát értetni velük.

Címlapról ajánljuk
Elemző: a spanyol példa is azt jelzi, nem mindenhol lehet profitálni a bevándorlásból

Elemző: a spanyol példa is azt jelzi, nem mindenhol lehet profitálni a bevándorlásból

2022 és 2024 között csaknem 15 millió külföldi állampolgár lépett be a dél-európai ország területére, de közülük csak 7 millióan telepedtek le ott. A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: a spanyol bevándorlási mintázat egyik sajátossága, hogy a bevándorlók átlagéletkora számottevően magasabb, mint Európa más országaiban, ennek pedig érződik a hatása a munkaerőpiacon is. Dócza Edith Krisztina arról is beszélt, mi vár Magyarországra a migrációs paktum életbelépésével.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×