Infostart.hu
eur:
384.47
usd:
326.82
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel

Nyugdíjas, de már a 69. maratoniját futotta le

Egy angol nyugdíjas nő 69 évesen a 69. maratoniját futotta le, de még nem akarja szögre akasztani cipőjét.

Pauline a világ minden tájékán részt vesz a maratonikon: Helsinkiben, Torontóban, New York-ban, Dublinban, Velencében, Párizsban, és szerte Angliában. Legutóbb Edinburgh-ben futotta le a 42 kilométeres távot. A London-maratont már tízszer teljesítette.

Az angliai Teignmouth-ban élő 69 éves nő férjének köszönhetően szeretett bele a futásba. "Eric már futott előttem néhány maratont, és ő már 12 éves kora óta lelkes futónak számít. Amikor az első London-maratonját futotta, elmentem szurkolni neki, és ez nagy hatással volt rám" - nyilatkozta a nyugdíjas.

Pauline először 1982-ben futott félmaratonit Oxfordban. "Elég könnyen lefutottam a távot, így magabiztosan vágtam neki az első 42 kilométeres távomnak. Rendszeresen edzettem Erickel, így nagyon felkészült voltam" - állítja az idős asszony.

A nő futásaival egy gyermek jótékonysági szervezetnek gyűjt pénzt, Clare lánya ugyanis 6 éves korában lebénult, miután kanyarós lett. Lánya később teljesen felépült, de Pauline nem hagyta abba a futást, aminek köszönhetően már több mint 20 ezer fontot (5 millió forintot) gyűjtött össze a szervezetnek.

A nő elárulta, hogy nem akar hátradőlni nyugdíjas éveiben, és még nem akasztja szögre futócipőjét.

Címlapról ajánljuk
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×