Infostart.hu
eur:
354.02
usd:
310.44
bux:
139992.47
2026. június 26. péntek János, Pál

Kis híján tragédiával végződött a karácsonyfa-vadászat

Helikopterrel mentették ki a hóviharból azt a férfit, aki három gyermekével karácsonyfáért indult az erdőbe, de eltévedt az ítéletidőben. Az eltűntek három napig fagyoskodtak összebújva egy csatornában egy híd alatt, mire rájuk találtak.

Frederick Dominguez vasárnap indult három gyermekével karácsonyfáért, de eltévedtek a kaliforniai hóesésben. Az ítéletidő miatt a mentőalakulatok is csak szerdán tudtak a keresésükre indulni.

Az apa maga is attól rettegett, hogy nem élik túl a kalandot, de a gyerekei miatt erős próbált maradni, és együtt imádkoztak. A rokonok már majdnem feladták a reményt, amikor két nagy vihar között a helikopterről végre felfedezték és kimentették a kis csoportot.

A férfi és gyermekei - a 15 éves Alexis, a 12 éves Joshua és a 18 éves Christopher - egyébként meglepően jó állapotban úszták meg a kalandot. Azonnal kórházba szállították őket, hogy ellenőrizzék, nem hűltek-e, vagy nem száradtak-e ki, néhány óra múlva pedig már haza is mehettek.

Hamarabb is megmenekülhettek volna, de későn jelentették az eltűnésüket: mivel a gyerekek éppen láthatáson voltak az édesapjuknál, az anyjuk csak hétfőn értesítette a hatóságokat, mert akkor szóltak az iskolából, hogy Joshua hiányzik. Addigra viszont a hóvihar miatt nem tudtak a keresésükre indulni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: 22 éve közelebb voltunk az eurócsatlakozáshoz, mint most – de 2030-ra teljesíteni fogjuk a feltételeket

Magyar Péter: 22 éve közelebb voltunk az eurócsatlakozáshoz, mint most – de 2030-ra teljesíteni fogjuk a feltételeket

Az eurótagságon kívül rekedni egyenlő a lemaradással, az alacsony bérekkel – mondta Magyar Péter. Kiriakosz Pierrakakisz görög pénzügyminiszterrel, az EuroGrop elnökével és Kármán András pénzügyminiszterrel állt a sajtó elé a miniszterelnök. Még idén felvázolják az euróhoz csatlakozás pályáját, ismertté válik, hogyan, miként, milyen feltételekkel csatlakozhat majd Magyarország az eurózónához, illetve juthat el ennek kapujába. A kormány felveszi a küzdelmet a készpénzállománnyal szemben. Cikkünk frissül!

Itt a mai térkép: 38 fok is lehet, az ország nagy részén már másodfokú riasztás van érvényben

A friss előrejelzések szerint még jobban rákapcsol a forróság, az Alföldön hétfőn és kedden 42, akár 43 fok sem kizárt. Pénteken a legmagasabb nappali hőmérséklet 33 és 38 fok között alakul. Késő estére általában 23 és 28 fok közé hűl le a levegő.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×