Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Nyitókép: forrás: NAV sajtó

Ezek a gyógyszerek már nem kerülnek a magyar piacra

A gyógykészítmények kozmetikumoknak voltak feltüntetve, ráadásul a szállítási körülmények sem feleltek meg az előírásoknak.

A NAV Röntgenképelemző és Felügyeleti Központjának jelzése alapján vizsgáltak át a pénzügyőrök egy bolgár teherautót - írja közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal. Az ellenőrzéskor a raktér teljes szemléjekor különféle kartondobozok kerültek elő. A kozmetikumoknak feltüntetett csomagok valójában ampullás kiszerelésű, tesztoszteron fokozókat és egyéb gyógyszerkészítményeket rejtettek.

Az egyenruhások szakértőt kértek fel a 16 288 darab termék azonosításához. A szakember megállapította, hogy az áruk teljesítményfokozó-, fogyasztó- és egyéb vényköteles gyógyászati készítmények. A szállítás feltételei nem feleltek meg a gyógyszerek esetében kötelező érvényű szakmai minimumfeltételeknek: a másodlagos csomagolással, a betegtájékoztatóval és a kereskedelmi engedéllyel is voltak problémák, valamint a mennyiségük jócskán meghaladta az indokolt mennyiség fogalmát.

A szükséges okmányok hiánya, továbbá a szállítás körülményei miatt felmerült, hogy a termékek hamisak. Gyógyszerhamisítás bűncselekmény gyanúja miatt a pénzügyőrök értesítették a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársait, akik az intézkedést a további eljárás lefolytatása érdekében átvették.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×