Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 8. vasárnap Aranka
Nyitókép: Pixabay.com

Recebok? Adisas? Résen voltak a határőrök

Okoztak Gyulán a bolgár kamion sofőrjének néhány kellemetlen órát. De lehet, hogy többet is.

Több mint hétezer hamis cipőt találtak egy bolgár kamionban a pénzügyőrök a gyulai határátkelőhelyen. A hamisítványok mintegy 300 millió forint vagyoni hátrányt okoztak a jogtulajdonosnak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénteken.

A Spanyolországba tartó kamionban, a plafonig pakolt kartonokból százával kerültek elő a márkásnak tűnő cipők, azonban a lábbelik csomagolása és silány minősége arról árulkodott, hogy mindegyik hamisítvány, amit a márkák jogosulti képviselői is alátámasztottak - írták.

A lábbeliket lefoglalták, az ügyben iparjogvédelmi jogok megsértése miatt indult eljárás.

Címlapról ajánljuk
Mi lett volna ha... a történelemben – másképp is alakulhatott volna a magyar vagy a német nép sorsa

Mi lett volna ha... a történelemben – másképp is alakulhatott volna a magyar vagy a német nép sorsa

Németországban nemrég új kiállítás nyílt, amely bemutatja, hogy a kulcspillanatokban milyen alternatív lehetőségek voltak egy-egy fontos, az ország jövőjét döntően befolyásoló döntésnél. Lakatos Júlia, a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója az InfoRádióban elmondta: a magyar történelemből nagyon nehéz kiemelni ilyen időpontokat, mert nem igazán van társadalmi konszenzus arról, kinek mi fáj, ugyanis szerinte a megosztottság a történelemszemléletünkben is jelen van.

Figyelmeztetés: a luxusigények felfalják – veszélyben lehet a zöld jövő

A megújuló energiaforrások globális térnyerése látványos, mégsem hozza el automatikusan a fosszilis korszak végét – mutat rá egy friss tanulmány. A kutatás egyik szerzője, Ürge-Vorsatz Diána szerint a globális energiaéhség erősebb, ezért az új megújuló kapacitások jelentős része nem a szén- vagy gázalapú erőműveket váltotta fel, hanem az új fogyasztást szolgálta ki.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×