Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
Nyitókép: police.hu

Nem akármilyen művészt fogtak el a siófoki rendőrök

Egy spanyol fiatalember alkotott a vasútállomáson.

Szeptember 30-án éjfél körül a körzeti megbízottak tetten értek egy férfit, aki a siófoki vasútállomáson egy vagon oldalára festékszóróval falfirkát festett. Az egyenruhások a spanyol graffitist a helyszínen elfogták és a Siófoki Rendőrkapitányságra állították elő.

A nyomozók a 32 éves férfit rongálás vétség elkövetése miatt hallgatták ki, majd őrizetbe vették, és az eljárás iratai bíróság elé állítási javaslattal a Siófoki Járási Ügyészségnek küldték meg. A rongáló a vallomásában elismerte a bűncselekmény elkövetését, és elmondta, hogy korábban külföldön is elkapták már hasonló cselekményért, mivel az utazásai alatt szeret ily módon nyomot hagyni.

Címlapról ajánljuk

Ilyenkor ne előzzünk, és most inkább keressük, ne kerüljük a sűrű forgalmat – téli vezetéstechnikai tanácsok a szakértőtől

Téli gumi, megfelelő ablaktörlő gumik, ablakmosó folyadék – Zsurzs Jenő vezetéstechnikai instruktor szerint a mostani időjárási körülmények között ezekről mindenképpen gondoskodniuk kell az autósoknak. A Drivingcamp Vezetéstechnikai Központ senior trénere az InfoRádióban elmondta: elindulás előtt jó, ha felmérjük saját magunk és az autónk képességeit. Azt javasolja, takarítsuk le a havat az autónk tetejéről, mert ha ezt nem tesszük meg, fékezésnél akár nagyobb mennyiségű hó is lezúdulhat a szélvédőre, ami komoly balesetet is eredményezhet.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×