Infostart.hu
eur:
381.49
usd:
327.28
bux:
109281.05
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pexels.com

Megvannak az első ítéletek a Schadl-Völner-perben

Ítéletet hozott a bíróság azoknak a vádlottaknak az ügyében, akik korábban már beismerték a bűnösségüket.

A bíróság a tárgyalás elején meghozta végzését, amivel elfogadta a bűnösségét beismerő tíz vádlott vallomását, majd a védők felszólalása után ítéletet hozott a Fővárosi Törvényszék.

Mind a tíz vádlottat elmarasztalta a bíróság, némileg enyhébb büntetést kaptak, mint amit az ügyészség indítványozott nekik - írta a helyszínről a 24.hu.

A beismerő vallomást tett végrehajtók ellen hivatali vesztegetés volt a vád, és az ügyészség indítványa alapján négyen 3 év, ketten 5 év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre számíthattak, továbbá ötmillió forint pénzbüntetésre, valamint öt év eltiltásra a jogi végzettséghez kötött foglalkozástól. Utóbbi némileg enyhült a lap szerint, ugyanis nem a jogi tevékenységtől, hanem a végrehajtói foglalkozástól tiltja el őket 5 évre a bíróság.

A négy nem végrehajtó vádlott szintén felfüggesztett börtönt és pénzbüntetést kapott, esetükben is valamivel enyhébbet, mint ahogyan az indítvány szólt. Fontos körülmény ugyanakkor, hogy a bíróság az ügyészi indítványnál súlyosabb ítéletet nem szabhatott ki, enyhébet viszont igen, és így is döntött a végül.

Ennek a 10 embernek csütörtökön kötelező volt megjelenni a bíróság előtt. A többi vádlott távol maradhatott, köztük Völner Pál és Schadl György sem vett részt a csütörtöki tárgyaláson.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Este bizonyítványt osztanak Magyarországnak – mutatjuk, mit csinál a forint

Este bizonyítványt osztanak Magyarországnak – mutatjuk, mit csinál a forint

Mozgalmas időszak áll a forint mögött: a hét folyamán többször már a 380-as szint környékén járt az euróval szemben a hazai fizetőeszköz jegyzése, majd a tegnap váratlanul gyors gyengülést hozott. A mai napot jól indította a valuta, kora reggel meggyőzően menetelt a közös európai devizával szemben, de már délelőtt elfogyott a lendület. A kereskedésnek rövid távon az amerikai adatok érkezése adhat irányt, késő este pedig a Fitch Ratings közli majd, hogy mi lett az eredménye Magyarország hitelminősítői felülvizsgálatának.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×