Ahogyan azt az Infostart is megírta, az operatív törzs tájékoztatóján Kiss Róbert, az ügyeleti központ vezetőhelyettese elmondta: egy férfi - az elmondása szerint - kattintásvadász célból terjesztette a hamis hírt. Többen az érintett önkormányzatnál is érdeklődtek, amely emiatt tisztázó közleményt adott ki az ügyben.
Rozsály község polgármestere közölte: "Természetesen nem igaz, élünk. Egyelőre elmarad a feltámadás, mert még élünk." - írta a Facebookon Sztolyka Zoltán.
Időközben a rendőrség a közösségi oldalán is beszámolt az esetről, felhívva a figyelmet: az ilyen jellegű hamis információk terjesztése alkalmas arra, hogy az emberekben bizalmatlanságot vagy félelmet keltsen a koronavírussal szembeni vakcinák iránt, és ezek a rémhírek akadályozhatják a járvány elleni védekezést. A férfi rémhírterjesztés miatt felelhet.
Mint írták,
a kibernyomozók továbbra is napi szinten monitorozzák az internetet,
hogy a minden alapot nélkülöző és a köznyugalmat sértő álhíreket feltérképezzék, az elkövetőket felelősségre vonják.
‼Igen gyorsan elterjedt az a hír, hogy egy Nyíregyháza melletti kis faluban mindenki meghalt miután beoltatta magát. A...
Közzétette: Magyar Rendőrség – 2021. május 13., csütörtök
A Facebook maga is igyekszik fellépni az álhírek ellen, és legújabb döntésével megnehezíti az egyes posztok kattintás nélküli továbbküldését. Egyelőre androidos készülékeken tesztelik a módszert: ha valaki egy adott tartalmat annak megnyitása nélkül oszt meg, egy kis felugró ablakot kap, amely röviden figyelmezteti, hogy ha nem olvassa el a cikket, nem jut hozzá az abban szereplő kulcsinformációhoz.