eur:
411.32
usd:
392.96
bux:
79551.8
2024. november 25. hétfő Katalin
Az elsőrendű vádlott M. Richárd (b) az ellene és további két ember ellen a 2017 májusában a fővárosi Dózsa György úton történt halálos közúti baleset ügyében indított büntetőper tárgyalásán a Pesti Központi Kerületi Bíróságon 2020. szeptember 30-án. A bíróság négy év fogházra ítélte első fokon és véglegesen eltiltotta a járművezetéstől M. Richárdot halálos közúti baleset gondatlan okozása, valamint garázdaság és könnyű testi sértés miatt.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Újra vádat emeltek M. Richárd ellen, további éveket kaphat

A Központi Nyomozó Főügyészség újra vádat emelt a szeptemberben már 4 év fogházra ítélt M. Richárd, a 2017-es, Dózsa György úti halálos baleset egyik résztvevője ellen.

Mint ismert, M. Richárd 2017-ben okozott halálos balesetet, amikor a Mercedesével a megengedettnél jóval gyorsabban hajtott Budapesten, a Dózsa György úton, mígnem ütközött egy szabálytalanul elé forduló Citroennel. Szeptemberben 4 év fogházat kapott, de elítélték a másik sofőrt is, aki szintén szabálytalan volt. A balesetben ketten meghaltak, hárman megsérültek.

Most a Központi Nyomozó Főügyészség kötelesség megszegésére és hivatali helyzettel visszaélésre irányuló hivatali vesztegetés, közokirat-hamisítás és vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés bűntettével vádolja a Dózsa György úti gázolót és két társát.

M. Richárd vezetői engedélyét 2016 áprilisában, még a halálos baleset előtt ideiglenesen visszavonták, mivel a közlekedési pontjai elérték a 18 pontos értékhatárt, illetve utánképzést írtak elő számára. A vád szerint a férfi ekkor felkeresett egy általa addig nem ismert illetőt, akiről tudta, hogy hamis vezetői gyakorlatot igazoló dokumentumokat készít, majd közölte, hogy bármekkora összeget hajlandó fizetni azért, hogy soron kívül visszakapja a jogosítványát.

Végül egy közvetítőn keresztül 300 ezer forintot adott azért, hogy a meg nem nevezett személyek a hivatali kötelességük és a jogszabályi rendelkezések megszegésével járjanak el az érdekében úgy, hogy az előírt kötelezettségeket ne kelljen teljesítenie és a jogosítványát visszaszerezze. A közvetítő 2017 januárjában megjelent a vizsgaközpontban, és bejelentette M. Richárdot – a tőle korábban elkért személyi igazolvánnyal és lakcímkártyával – a programot lezáró vizsgára. A közvetítő ezután M. Richárd helyett többször megpróbált levizsgázni, ami – különböző okokból – nem sikerült.

Ezek után történt, hogy M. Richárd 2017. május 15-én érvényes vezetői engedély nélkül, a megengedett maximális sebességet lényegesen túllépve Budapest XIII. kerületében két halálos áldozattal járó közúti balesetet okozott. Ezt követően a barát a közvetítőn keresztül azt ajánlotta a vádlottnak, hogy a rendőr ismerőse újabb 600 ezer forintért kedvezően befolyásolja a baleset miatt indult büntetőeljárást, amelyet a vádlott elfogadott, majd a pénzt is átadta.

2017 júliusában ismét elrendelték M. Richárd vezetési jogosultságának szüneteltetését. Az előírt utánképzést 2017 augusztusában helyette a közvetítő teljesítette, aki megint az ő irataival jelent meg a vizsgán. M. Richárd a sikeres vizsga ellenére jogosítványát nem kapta vissza, mert 2017 szeptemberében, a balesettel kapcsolatos bírósági tárgyalás ítéletében a fogház mellett olyan büntetést kapott, hogy végleg visszavonták a jogosítványát.

Az ügyészség a vádiratában arra tett indítványt, hogy a bíróság az előkészítő ülésen történő beismerése esetén a baleset okozóját 3 év 6 hónap, a közvetítőt 2 év – 5 év próbaidőre felfüggesztett – börtönbüntetésre, míg a hivatali kapcsolataira valótlanul hivatkozó elkövetőt – egymillió forint pénzbüntetés és 900 ezer forint vagyonelkobzás mellett – 4 év börtönbüntetésre ítélje.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×