Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka

Tapétavágó késsel akarta kirabolni a lottózót

Két és fél év börtönre ítélt a Fővárosi Törvényszék egy férfit, aki egy lottózót próbált kirabolni - tudatta a törvényszék sajtóosztálya csütörtökön közleményben.

A jogerős másodfokú ítélet szerint a vádlott tavaly júniusban egy tapétavágó késsel felfegyverkezve akart kirabolni egy budapesti lottózót, az eladó azonban bekapcsolta a riasztót, ezután a vádlott zsákmány nélkül elmenekült.

Korábban az elsőfokon eljáró Pesti Központi Kerületi Bíróság másfél év börtönt szabott ki a rablás miatt, az ügyészség azonban súlyosításért fellebbezett.

A másodfokon eljáró Fővárosi Törvényszék az ügyészi fellebbezés nyomán a börtönbüntetést két év hat hónapra súlyosította.

Címlapról ajánljuk
Érvénybe lépett renitens nagyfogyasztók lekapcsolását lehetővé tévő rendelet
Áram

Érvénybe lépett renitens nagyfogyasztók lekapcsolását lehetővé tévő rendelet

Definiálja, ki számít nagyfogyasztónak, és mit kell megtenni a legsúlyosabb büntetés elkerüléséért. Közvetlen lakossági korlátozásról nincs szó.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×