Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Kamion az M30 gyorsforgalmi út Tornyosnémeti és a magyar-szlovák határ közötti szakaszán az avatás napján, 2018. január 16-án.
Nyitókép: Vajda János

Megállt a kamionos az M1-es mellett, majd kicserélte a sofőrkártyát, hogy tovább mehessen

Pénzbüntetéssel megúszhatja a menetkártyával csaló kamionsofőr.

A digitális tachográffal való visszaélés miatt kell felelnie egy sofőrnek, de ha szerencséje van, pénzbüntetéssel megúszhatja, amit tett - olvasható a Kemma.hu portálon.

A Komáromi Járási Ügyészség hamis magánokirat felhasználása vétsége és közokirat-hamisítás előkészületének vétsége miatt nyújtott be vádiratot vele szemben, a digitális menetíróba más kártyát tette be, majd az ellenőröknek hamis tevékenységigazolót adott át.

A vádiratban arra tettek indítványt, hogy a bűncselekmények elkövetését beismerő, büntetlen előéletű vádlottal szemben a bíróság pénzbüntetést szabjon ki.

A vádirati tényállás szerint a közúti áruszállítást végző gazdasági társaság ügyvezetője és gépkocsivezetője a vádlott, aki 2018. július 28-án a cége által üzemeltetett járműszerelvénnyel Németországból budapesti úticéllal nemzetközi forgalomban végzett bérfuvarozást.

A komáromi főügyész a részletekről a lapot úgy tájékoztatta, hogy a vádlott vezetési ideje majdnem elfogyott már, amikor az M1-es autópálya melletti parkolóban egy más nevére kiállított kártyára cserélte a sajátját a gépben.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×