eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
A móri bankrablás ügyében jogerősen életfogytiglani szabadságvesztésre ítélt Weiszdorn Róbert ül a vádlottak padján perének felülvizsgálati tárgyalásán, a Legfelsőbb Bíróság tárgyalótermében.
Nyitókép: MTI/Marjai János

Diplomát szerzett a börtönben a móri mészáros

Előbb leérettségizett, majd a lelkészi diplomát is megszerezte Weiszdorn Róbert.

A tatabányai férfi, miután a börtönben kitűnőre leérettségizett, nem hagyta abba a tanulást, felvételizett az egyik magyarországi egyetem teológiaszakára. Jelentkezését elfogadták, idén az államvizsgán is helytállt, így most már papírja van arról, hogy gyakorolhatja a lelkészi hivatást - írja a Blikk.

Az életfogytiglani börtönre ítélt férfinek nem volt fegyelmi ügye a fegyházban eltöltött tizenegy év alatt. Ideje nagy részét olvasással és rajzolással tölti. Miután a festőként dolgozó férfi 2007-ben bekerült a börtönbe, volt egy depressziós időszaka. Két nagyobb fia még a vezetéknevét is megváltoztatta, felesége pedig elvált tőle, sőt, azt tervezte, hogy külföldön kezdenek új életet. Végül mégis maradtak, sőt, a gyerekek látogatják az apjukat.

Weiszdorn volt az, aki 2002. május 9-én, a móri bankrabláskor segített a bankfiók feltérképezésében, a rablás idején pedig rálőtt a biztonsági őrre, majd a pénzintézet ajtajába állt, és elküldte az érkező ügyfeleket. Társa, Nagy László eközben lemészárolt nyolc embert. A páros öt év után bukott le, Nagy a börtönben öngyilkos lett.

2008-ban a bíróság életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte Weiszdornt, 2010-ben a másodfokú bíróság 40 évre emelte a férfi minimálisan letöltendő büntetését. Így legkorábban 74 évesen szabadulhat.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×