eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
A Bróker Marcsiként ismertté vált D. Sándorné, a budapesti székhelyű Kun-Mediátor Kft. önálló képviseleti jogosultsággal rendelkező egykori vezetője megbilincselt kézzel, az ellene üzletszerűen elkövetett csalássorozat, jogosulatlan pénzügyi tevékenység, sikkasztás és más bűncselekmények miatt indult büntetőper tárgyalásán a Szolnoki Törvényszéken 2017. november 6-án. A vádlott az ügyészség szerint a pénzügyi jogsértések sorozatát követte el, 767 embert csapott be, több mint 12 milliárd forinttal károsította meg őket.
Nyitókép: MTI Fotó: Mészáros János

Gyógyulást ígérve csaptak be százakat

Csalásért emelt vádat a ráckevei ügyészség hét ember ellen.

A vádlottak termékbemutatókon egészségügyi szakembereknek, orvosnak, mentősnek adták ki magukat és gyógyászati segédeszközöket adtak el áron felül. Több mint 350 embert csaptak be országszerte – áll a Ráckevei Járási Ügyészség közleményében.

Az egyik vádlott 2015 februárjában olyan céget hozott létre, ami termékbemutatók szervezésével foglalkozott. Beszerzett egy 40.000,- forint értékű talpmasszírozó gépet, egy 10.000,- forint értékű szemmasszírozót, és egy akupresszúrás matracot. A társaság tatai irodájában működött a cég call centere. A férfi az itt dolgozóknak átadott egy olyan szoftvert, amely a lehetséges vevők adatbázisát tartalmazta, az egész országra kiterjedő, településenként csoportosított adatokkal.

A vádlott jelölte ki, hogy melyik napon melyik városban, faluban kell megszervezni a termékbemutatót. A telefonos meghívó ultrahangos ízületi állapotfelmérésre szólt. Az ország különböző pontjain, éttermekben, szállodákban, művelődési házakban megtartott termékbemutatókra jellemzően idős, különböző betegségekkel küzdő emberek érkeztek. A férfi társai, a bűnügy további vádlottja ott azt sugallták, hogy egészségügyi szakemberek, orvosok, mentősök. Hőkamerával és vérnyomásmérővel az asszisztensként jelenlévő vádlottak

mímelt egészségügyi állapotfelmérést végeztek, és rendszerint lesújtó eredményt közöltek.

A meghívottak az értékesítésre szánt termékeket ki is próbálhatták.

Ha a vendégek úgy döntöttek, hogy megveszik a gyógyászati segédeszközöket, a vádlottak alkudozni kezdtek az árról. Céljuk az volt, hogy a kérhető, lehető legmagasabb összeget fizettessék meg.

Részletfizetést engedtek, kölcsönt szerveztek, a vevőket akár hazáig vagy a bankautomatáig is elkísérték a pénzért.

Az ügyletről szerződést kötöttek, jótállási jegyet adtak. A vevők pár ezer forinttól egymillió forintig terjedő összegeket fizettek ki. A termékeket sok esetben át sem adták a vevőknek, vagy amit átadtak, arról sok esetben utólag derítették ki, hogy valójában egy lényegesen kisebb értékű gyógyászati segédeszközről van szó. A vádlottak 2015 februárjától szeptemberig 150 termékbemutatót tartottak, összesen 369 embert csaptak be.

Címlapról ajánljuk
Tizenhárom év után ismét lesz Magyar Filmszemle újításokkal és nagy meglepetésekkel

Tizenhárom év után ismét lesz Magyar Filmszemle újításokkal és nagy meglepetésekkel

Nyolc kategóriában összesen tizenhat díjat adnak át a februári filmfesztiválon. Muhi András, a Magyar Filmművészek Szövetségének elnöke az InfoRádióban elmondta: ismét versenyfesztivál lesz a Magyar Filmszemle, melyen szakmai különdíjak is gazdára találnak, továbbá az információs és panoráma szekcióban olyan alkotásokat is levetítenek, melyek rendezői nem kívánnak benevezni a versenybe, de a szakma véleményére kíváncsiak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×