Infostart.hu
eur:
384.4
usd:
329.03
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Elfogtak egy csalót a szerb-horvát határon

Elrendelte a bíróság annak a magyar-horvát kettős állampolgárságú férfinak az előzetes letartóztatását, aki a gyanú szerint csaknem félmillió eurót csalt ki magyar vállalkozóktól.

Az M1 Híradójában elhangzott: a 45 éves férfit azzal gyanúsítják, hogy 2009 áprilisa és 2010 júniusa között uniós pályázati pénzek ígéretével 18 magyar vállalkozótól összesen mintegy 150 millió forintnyi eurót csalt ki. A férfi elhitette ügyfeleivel, hogy csak akkor nyerhetnek a pályázaton, ha fizetnek neki 10-20 ezer eurót. A horvát nemzetiségű, de magyar-horvát kettős állampolgárságú férfit júniusban fogták el a szerb-horvát határon a szerb hatóságok, majd december 29-én kiadták Magyarországnak. Bagoly Bettina a Fővárosi Főügyészség szóvivője a Híradónak elmondta, hogy a férfit elfogató parancs alapján vették őrizetbe.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×