Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Jövedékiadó-csalók nyomára bukkant a NAV

Nem fizették meg a 217 millió forint jövedéki adót a feldolgozásra váró dohány után, amelyre titkos nyomozás és nemzetközi együttműködés eredményeként találtak rá a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói.

A NAV pénteken az MTI-vel közölte: csaknem 17,5 tonna vágott dohányt és mintegy 20 tonna szárított dohánylevelet tároltak egy budapesti és egy vecsési raktárban.

A pénzügyi nyomozók a vecsési raktárban 800 kartondoboz, míg a budapesti raktárban 400 doboz vágott dohányt és szárított dohánylevelet találtak. Emellett megtalálták a csomagoláshoz szükséges 65 ezer kartondobozt is. Az elkövetők röntgengéppel tesztelték, mit láthatnak majd a vámosok a csomagokból - emelte ki a NAV a közleményben.

A gyanú szerint az egymással rokoni viszonyban lévő elkövetők feltehetően a lengyel piacra szánták a Bulgária területéről származó dohányt.

A magyarországi nyomozással párhuzamosan Lengyelországban már folyik egy büntetőeljárás, amelynek során egy cigarettagyártó gépsort és 92 tonna vágott dohányt foglalt le - írja a NAV.

Az elkövetésben résztvevő személyek közül egy férfi előzetes letartóztatásban van, társa még szökésben van - olvasható az adóhatóság közleményében.

Címlapról ajánljuk
Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Bécset és Budapest más környékbeli konkurensét nagyobb számban keresik fel azok a gazdagabb turisták, akik kikapcsolódásuk során megvásárolnak olyan termékeket, amelyeket egy átlagos turista nem tud vagy nem akar kifizetni – mondta az InfoRádióban a turisztikai szakújságíró, aki szerint Budapestnek az osztrák főváros lehet a követendő példa. Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség elnöke pedig arról számolt be, hogy hazánk tavaly duplaannyi vendéget fogadott, mint amennyien az országban élnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×