Infostart.hu
eur:
353.8
usd:
309.55
bux:
143587.15
2026. július 6. hétfő Csaba

300 millió forintos adócsalást derített fel a vám- és pénzügyőrség

Közel 300 millió forintos adócsalást derített fel a vám- és pénzügyőrség, az elkövetők munkaerőt közvetítettek gyárakba és üzemekbe, majd nem a ténylegesen kifizetett munkabér után fizették meg a közterheket, és a toborzott munkavállalóknak is csak a bérük egy részét fizették ki.

Sipos Jenő szóvivő elmondta: az elkövetők Pest megyei vagy budapesti székhelyű munkaerő-kölcsönző cégeket alapítottak, amelyeket rövid ideig működtettek (általában egy évig), majd fantomizáltak azért, hogy eltüntessék azokat a hatóságok elől.

A húsüzemekbe, összeszerelő üzemekbe közvetített mintegy 1.800 munkavállalót nagyobb részét ugyan bejelentették az APEH-nek, de nem a részükre valójában kifizetett munkabért után fizették meg a közterheket, és a munkavállalóknak is csak a bérük egy részét fizették ki. Volt, hogy a megrendelőtől 600 forintos órabért kaptak, de a munkavállalóknak csak 300-350 forintot fizettek ki.

Címlapról ajánljuk
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×