Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Február 20-án hozzák haza Farkas Pétert

Az inforadio.hu értesülése szerint február 20-án hozzák Magyarországra Andorrából Farkas Pétert. Az egykori olimpiai bajnok birkózót kábítószerrel való visszaélés miatt ítélték hét év fegyházbüntetésre, a sportoló azonban még az ítélethirdetés előtt kisétált a bíróságról. Az ORFK szóvivője nem erősítette meg az inforadio.hu információit.

Bényi Mónika Az ORFK szóvivője, nem erősítette meg a hazahozatal dátumáról szóló információt., azt azonban elmondta, hogy jelenleg is szervezés alatt van Farkas Péter hazaszállítása.

Farkas Péter kiadatásáról február 3-án született meg a döntés Andorrában, ettől számítva a magyar hatóságoknak 30 nap állt rendelkezésre, hogy hazahozzák az olimpiai bajnok birkózót.

Farkas Péter 2008 novembere óta van szökésben; az olimpiai bajnokot egy andorrai hotelben fogta el a helyi rendőrség tavaly december 26-án. A rendőrség nagyjából egy hónappal korábban szerzett tudomást arról, hogy a körözött sportoló Spanyolországban tartózkodik. Elfogása érdekében titkosszolgálati eszközöket is bevetettek a hatóságok.

Robert Guirao, az andorrai rendőrség nemzetközi együttműködési csoportjának vezetője korábban az InfoRádióban elmondta: az elfogásnál Farkas Péter nagyon nyugodt volt, és végig együttműködött a rendőrökkel, miután azok elmagyarázták neki, hogy két nemzetközi elfogatóparancs is érvényben van ellene, ezért jobban teszi, ha követi őket a rendőrőrsre.

Az 1992-es barcelonai olimpián aranyérmet nyert Farkas Pétert, valamint testvérét és segítőjét 2004 őszén vették őrizetbe a rendőrök, mert XVII. kerületi házukban kenderültetvényt találtak. A Pesti Központi Kerületi Bíróság a megismételt tárgyaláson, 2008. november 3-án az egykori sportolót 5 évi fegyházra, öccsét, Károlyt 7 évi fegyházra, segítőjüket pedig 6 évre ítélte kábítószerrel való visszaélés miatt.

A bíróság ítéletének szóbeli indoklása szünetében Farkas Károly, majd nem sokkal utána Farkas Péter is távozott az épületből, ismeretlen helyre. 2008 decemberében a Fővárosi Bíróság távollétében hét év fegyházra ítélte Barcelona olimpiai bajnokát.

Címlapról ajánljuk
Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Még mindig kinn van több milliárd márka az embereknél, és a Bundesbank továbbra sem válogatós, legalábbis ami a forgalomból huszonnégy évvel ezelőtt az euró által kiszorított német márka becserélését illeti. Munka akad bőven, a „régi pénz” jelentős részét a németek különböző okokból még mindig őrzik.

Szembeszállnak Donald Trumppal az EU vezető országai

Közös nyilatkozatban figyelmeztetett az eszkaláció veszélyére vasárnap az a nyolc európai ország, amely ellenzi, hogy az Egyesült Államok annektálja Grönlandot, s amelyekkel szemben Donald Trump amerikai elnök februártól 10 százalékos vámot helyezett kilátásba.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×