Infostart.hu
eur:
361.93
usd:
310.16
bux:
150945.37
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan
Close-up Of Male Judge In Front Of Mallet Holding Documents
Nyitókép: AndreyPopov/Getty Images

Rákosnak hazudta gyermekét egy házaspár, hogy adományokat gyűjtsön

A gyerek iskoláján keresztül és egy netes adománygyűjtő portálon is próbálkoztak.

Egy ausztrál házaspárt vádolnak a hatóságok azzal, hogy szándékosan azt a látszatot keltették, hogy a fiuk rákos, mert így akartak 60 ezer dollárt összekalapolni a GoFundMe adománygyűjtő oldalon, illetve a gyerek iskoláján keresztül - írja a The Guardian híradása nyomán a 444.hu.

A hitelesség érdekében leborotválták a fiú haját és szemöldökét, illetve kerekesszékbe ültették, majd adományokat vártak, mondván, szükségük van rá a sugárterápiás kezelések finanszírozásához.

A hatóság szerint a megtévesztő, kegyetlen módszer komoly lelki sérülést okozott a 6 éves gyermeknek és 12 éves testvérének is. A vizsgálatok megállapították, hogy a kisfiúnak semmilyen kezelésre nincs szüksége, nincs rákos megbetegedése. Azt viszont kiemelték, hogy egy gyermek számára borzasztóan megterhelő lehet, hogy a szülei ilyen csalásba kényszerítették bele.

A szülőket jelenleg elhanyagolással és megtévesztéssel vádolják, a rendőrség elutasította, hogy óvadék ellenében szabadlábra helyezzék őket. A gyerekeket ideiglenesen egy rokonuknál helyezték el.

Címlapról ajánljuk
Megszólalt a légi közlekedési szakértő a Gripen-baleset kapcsán

Megszólalt a légi közlekedési szakértő a Gripen-baleset kapcsán

A Gripen vadászgép rendkívül modern harci eszköznek számít a maga kategóriájában, és várhatóan még mintegy húsz évig szolgálhat a Magyar Honvédségnél – mondta Varga G. Gábor légi közlekedési szakember.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×