Infostart.hu
eur:
357.64
usd:
304.56
bux:
132484.92
2026. május 12. kedd Pongrác

Két kisgyerek vesztette életét szén-monoxid-mérgezésben

Nem sikerült megmenteni annak a két gyereknek az életét, akik szén-monoxid-mérgezést szenvedtek egy szadai családi ház fürdőszobájában szombat este - közölte a Pest megyei katasztrófavédelem szóvivője.

Csámpai Attila korábban elmondta, hogy a kétszintes családi házhoz azért riasztották a szülők a mentőket, mert két tíz év körüli gyereküket eszméletlenül találták a fürdőszobában. Mire a gödöllői tűzoltók kiértek, a szülők már átszellőztették a lakást, de később az emeleten - ahol a fürdőszoba is van - a bezárt nyílászárók mellett igen magas szén-monoxid-koncentrációt mutattak a műszerek.

A gyerekeket hosszú időn át próbálták újraéleszteni a mentősök, de nem jártak sikerrel, mindketten meghaltak.

A rendőrség, a katasztrófavédelem és a gázszolgáltató szakemberei is a helyszínen vannak, a haláleset körülményeinek tisztázására több vizsgálat is indul - tájékoztatott a szóvivő.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×