Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence

Bolgárok haltak meg az M5-ösön

Egy bolgár rendszámú kisteherautó két utasa halt meg, többen pedig megsérültek az M5-ös autópálya Pest megyei szakaszán történt hétfő délelőtti balesetben - tájékoztatta a megyei katasztrófavédelem szóvivője az MTI-t.

Az ORFK kommunikációs közölte: a járműből két ember eltűnt, azóta is keresik őket.

A sztráda főváros felé vezető oldalán haladó, utasokat szállító kisteherautó ismeretlen okból többször megpördült, majd a szalagkorlátnak ütközött. Két utas életét vesztette, ketten súlyosan megsérültek, őket mentőhelikopterrel vitték kórházba. A legfrissebb információk szerint a balesetnek öt könnyű sérültje is van.

Az M5-ös érintett szakaszát mindkét irányban teljes szélességében lezárták.

A rendőrség közlése szerint a Budapest felé haladókat Örkénynél, a főváros irányából érkezőket Újhartyánnál leterelik a sztrádáról az 5-ös főútra, és azt tanácsolják, hogy aki teheti, válasszon másik útvonalat.

Az MTI úgy tudja, hogy a környéken több kilométeres kocsisor alakult ki.

Címlapról ajánljuk
Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

2026 a digitális személyazonosság sorsfordító éve Európában – olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében. Kéri Endre, az intézet vezető kutatója az InfoRádióban azt mondta, az év végéig minden uniós tagállamnak hiteles digitális személyiadat-tárcát kell adnia polgárai kezébe, ezzel egyidőben Németországban véglegesen lekapcsolják a Deutsche Mailt, az állam saját, „jogilag kötelező erejű” e-mail szolgáltatását.

Magyar Péter élőben jelentkezett Paksról, újraindítják a turbinákat

A miniszterelnök a paksi 3-as blokk 6-os turbinájának újraindítását mutatta meg. A videóban többször arról beszélt, hogy ilyet még nem láttak Magyarországon. Magyar Pétert Vigh Károly, az erőmű üzemviteli igazgatója kalauzolta, és magyarázta a nézőknek a folyamatot a turbináknál. A közvetítés mintegy 50 percen keresztül zajlott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×