Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Égett a padló egy budapesti iskolában

Egy túlhevült kémény miatt átizzott egy iskola termének deszkapadlója a fővárosban, a VIII. kerület Dankó utcai lelkészképző iskolában vasárnap este, személyi sérülés nem történt.

Molnár Péter, a tűzoltóság szóvivője elmondta, hogy egy informatika teremben lévő gázcirkó alumínium kéménye hevült túl, vélhetően műszaki hiba miatt. A nagy meleg következtében a terem feletti helyiség deszkapadlója beizzott.

A tűzoltók hőkamerával átvizsgálták a területet, és a mintegy 1,5-2 négyzetméternyi izzó részt lehűtötték. A teremben nem tartózkodott senki, személyi sérülés nem történt - mondta el Molnár Péter.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Enyhül a grönlandi feszültség a részvénypiacok szerint. A dollár és a kötvénypiacok szerint viszont más a helyzet. Adják a dollárt, turbulencia a globális kötvénypiacokon. Eközben a japán jenben súlyos sztori kezd kibontakozni, miközben a forint piacán is érdekes fejlemények bontakoznak ki. Magyar idő szerint pénteken késő estére a forint több éve nem látott szintre erősödött a dollárral szemben, a 323-as kezdetű szinteken is magabiztosan mozgott, míg a dollár nagyot zuhant a nap folyamán, az euróval szemben messze 1,18 fölé szaladt az árfolyam, ez szeptember óta nem látott dollárgyengeséget jelez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×