Infostart.hu
eur:
353.8
usd:
310.77
bux:
139790.13
2026. június 29. hétfő Péter, Pál

Tűz egy csepeli nyugdíjasotthonban - képek

A fővárosban 49 idős embert mentettek ki egy csepeli nyugdíjasotthonból, miután szombat éjjel tűz ütött ki az épületben.

Molnár Péter, a tűzoltóság szóvivője elmondta: a Simón Bolivár sétányon fekvő kétemeletes épület első emeletén az egyik lakosztály teljes terjedelmében égett, emiatt szinte az egész otthon megtelt füsttel.

A legmagasabb fokú riasztásra kivonult 120 tűzoltó két vízsugárral megfékezte a lángokat.

A mentők két könnyebben megsérült embert vittek kórházba, egyiküket füstmérgezés miatt; egy tűzoltót pedig a helyszínen láttak el.

Az otthon lakóinak egy részét sátorban helyezték el, a többiek pedig a szellőztetés után visszatérhettek az épületbe.

Címlapról ajánljuk
Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Kínát sokáig a világ gyáraként emlegettük, ám mára az ország sokkal több lett. A világ leghosszabb hídja, a legnagyobb nagysebességű vasúthálózata, a napelemgyártás origója, melyben ma már több mint kétmillió ipari robot dolgozik és van kvantumműholdja is jól mutatja, hogy Kína ma már nemcsak termel, hanem irányt is mutat.

Csoda, ha nem tűnik el a Velencei-tó a nyár végére, döbbenetes fotók érkeztek

Történelmi mélypontra süllyedt a Velencei-tó vízállása: az agárdi mérőállomáson mindössze 47 centiméteres vízszintet rögzítettek, ami jelentősen elmarad az ideálisnak tekintett 130 centimétertől.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×