Infostart.hu
eur:
386.17
usd:
331.73
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika

A YouTube "haszna": majdnem agyonverték a buli házigazdáit

Egy fiatalt mentőhelikopterrel kellett kórházba vinni, apját pedig törött orral kezelni, mert mintegy száz hívatlan vendég jelent meg egy angliai születésnapi házibulin, amelyről felkerült egy meghívó videó a YouTube portálra.

A csendes Chippenham városkában Christopher Worthy 16. születésnapját szerette volna megünnepelni mintegy negyven barátjával a családi házban, arra azonban nem számított, hogy ennyire emlékezetes lesz az esemény.

Szombat este hét óra felé a szülők legkisebb fiukkal együtt vacsorázni mentek, és azt tervezték, hogy csak 9 felé mennek haza, és felvonulnak az emeletre, az alsó szinten pedig nyugodtan bulizhatnak a fiatalok.

Nyolc felé azonban a szintén a háznál maradt legidősebb testvér, a 18 éves Stephen felhívta a szüleit, hogy siessenek haza, mert baj van. Hazaérve rengeteg hívatlan vendéget láttak a ház körül, akiket csak nagy nehezen, a rendőrök segítségével sikerült lerázni.

Mikor már éppen megnyugodtak volna, egy újabb, 15 fős csoport tűnt fel, akik az előzőeknél sokkal agresszívebben viselkedtek: megtámadták az 53 éves családfőt, akinek eltörték az orrát és bedobták egy sövénybe, Stephent pedig a földre teperték, és a hátát rugdosták.

A megtámadottaknak sikerült visszamenekülniük a házba, és bezárni az ajtókat, de ekkor rájuk törték az ablakokat. A rombolásnak végül a kiérkező rendőrök vetettek véget. Stephent mentőhelikopter vitte kórházba, és apjának is be kellett mennie arcsérülései miatt. A fiúnak egy hetet kell kihagynia az egyetemen, és mérnök apjának is néhány napi pihenőt írtak elő az orvosok.

A családfő, David Worthy elmondta: a rendőrök kérdezték meg tőle, hogy tudott-e a YouTube videomegosztó portálra felkerült meghívóról - valószínűleg ezért érkezett volt olyan sok hívatlan vendég.

Arról nem érkezett hír, hogy a naiv ünnepelt tette-e fel a videót az internetre, vagy valamelyik barátja akarta különlegesebbé tenni az eseményt.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc Donald Trump gigantikus Aranyflottájáról: félelmetes fegyverzettel rendelkező hadihajók lesznek

Kaiser Ferenc Donald Trump gigantikus Aranyflottájáról: félelmetes fegyverzettel rendelkező hadihajók lesznek

Egyetlen csatahajó megépítése is rendkívül drága, mintegy 10 milliárd dollárba kerül, így a szakértő szerint az amerikaiak tervezett Aranyflottája leghamarabb a 2030-as években szállhatna vízre. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense az InfoRádióban elmondta: „a hajóépítésben világbajnok” Kínának nagyobb gyártókapacitásai vannak, mint az USA-nak, de az ázsiai nagyhatalomnak még nincs sok tapasztalata grandiózus haditengerészeti rendszer üzemeltetésével.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Itt az új történelmi csúcs az OTP-nél!

Itt az új történelmi csúcs az OTP-nél!

Ázsiában remek volt a hangulat a tőzsdéken, Európában iránykeresés zajlik, a magyar tőzsde viszont felülteljesít; az OTP és a Mol is nagyot emelkedik, előbbi új történelmi csúcsra került, utóbbi pedig fontos ellenállást tört át. Eközben egyre feljebb kerülnek ma az olajárak, mivel a befektetők az iráni válság és a lehetséges kínálati zavarok kockázatát árazzák. A tengerentúlon egyelőre esés látszik; elindult ma a gyorsjelentési szezon, a JP Morgan egyre nagyobb mínuszban van annak ellenére, hogy a vállalat a vártnál kedvezőbb eredményekről számolt be. A héten jelent még a Bank of America, a Citigroup, és a Morgan Stanley is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×