Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf

Remény és reménytelenség az eltűnt kislány ügyében

Nem Madeleine McCanntól származnak azok a vérminták, amelyeket abban az apartmanban találtak, ahonnan a kislány eltűnt 105 nappal ezelőtt. A szülők ugyanakkor nem nyugodhatnak meg, mert a nyomozás vezetője szerint más bizonyítékok azt valószínűsítik, hogy Maddie meghalt.

A vérminták több héttel ezelőtti felfedezése után sokan vélték úgy, hogy Madeleine McCannt nem rabolták el a portugáliai Praia da Luz-ban, hanem még a szobájában megölték.

A mintákat Birminghambe vitték elemzés céljából, és az első eredmények szerint a vérből kinyert DNS nem egyezik a kislányéval.

A minták minősége ugyanakkor meglehetősen gyenge, így a brit szakemberek csak 70 százalékban biztosak az eredményben, ezért újra megvizsgálják azokat, az újabb elemzésnek jövő hétre lesz eredménye.

Az angliai vizsgálat szerint a vérminta egy férfitól származik, aki a rendőrség szerint McCannék után szállt meg az apartmanban, és megvágta az ujját.

Noha ez a hír pozitív a család számára, a nyomozás vezetője tett arról, hogy a szülők ne reménykedjenek túlságosan. Olegario Sousa kijelentette: több bizonyíték is arra utal, hogy a kislány meghalt.

A rendőrtiszt arra nem tért ki, hogy mik ezek a bizonyítékok.

A négyéves Madeleine McCann május 3-án tűnt el a portugáliai Praia da Luz-ban lévő apartmanból, miközben szülei egy közeli étteremben vacsoráztak a barátaikkal.

Címlapról ajánljuk
Tarthatatlan, ami a Duna-part egyik legforgalmasabb szakaszán történik

Tarthatatlan, ami a Duna-part egyik legforgalmasabb szakaszán történik

Mind a járókelők, mind a kerékpározók számára nehézséget okoz a Bem rakparton a Batthyány tér és a Lánchíd közötti kerékpársávon a közlekedés – hívta föl a figyelmet a Magyar Kerékpárosklub kommunikációs munkatársa az InfóRádióban. Kádár Mónika szerint már vannak tervek a probléma megoldására, azonban nem tudni pontosan, mikor lehetne ezeket megvalósítani.

Íme, Orbán Viktor legfontosabb tusnádfürdői üzenetei a Fidesz jövőjéről – összefoglaló

A Fidesz elnöke a Tusványoson ismertette, milyen utat lát pártja előtt ahhoz, hogy ismét sikeres, kormányra jutó erő lehessen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×