Infostart.hu
eur:
356.65
usd:
311.89
bux:
142613.39
2026. július 9. csütörtök Lukrécia
A MÁV-Volán-csoport EMMA (Egységes Menetrend Magyarországon) elnevezésű utazástervezőjének bemutatója a Keleti pályaudvaron 2024. június 12-én. Az EMMA az első olyan, integrált utazástervező platform Magyarországon, amellyel nemcsak a hazai vasúti és autóbuszos menetrendek válnak elérhetővé, hanem a járatok valós idejű adatai is, ezáltal pedig gyorsan és megbízhatóan megtervezhető az utazás, ha az utas vonattal, autóbusszal, vagy ezek kombinációjával szeretne eljutni az úticéljába.
Nyitókép: MTI/Purger Tamás

Itt a vonat, hol a vonat? Már kész az új felület

Hiába kapcsolták le a Vonatinfót, lelkes fejlesztők máris összerakták a Holavonat.hu-t.

Az oldal a MÁV térképes adatbázisának adatait jeleníti meg. A készítői nem állnak kapcsolatban a vasúttársasággal, szögezik le egy feliratban.

A Holavonat.hu hasonlóan működik a MÁV által kikapcsolt szolgáltatáshoz, élőben lehet rajta követni, hogy melyik vonat hol jár és mennyit késik. A fejlesztői a Telexnek azt írták, hogy

a weboldaluk a MÁV térképes adatbázisának, az EMMA-nak az adatait használja, azokat kéri le a szerverük percenként, és ezek jelennek meg a térképen.

A készítők ugyanakkor felhívták a figyelmet arra, hogy a felület nem hivatalos, és nem áll kapcsolatban a MÁV Csoporttal, és nem garantálják az oldalon megjelent információk pontosságát, teljességét vagy időszerűségét. Korábban a lap egy olvasója egy másik lehetőségre is felhívta a figyelmet, amelyen követhetők a magyar vonatok: az osztrák vasúttársaság egész Európát lefedő ÖBB Scotty nevű alkalmazása is megjeleníti őket.

Ahogy korábban megírtuk, Vitézy Dávid szerint Lázár János építési és közlekedési miniszter utasítására, a MÁV szerint az innováció jegyében kapcsolták le a Vonatinfót. A volt közlekedési államtitkár úgy vélte, hogy Lázár János a késéseket letagadni akarja, nem megszüntetni.

Címlapról ajánljuk
Péterfalvi Attila: politikusok ne tegyék ki gyerekek fotóit!

Péterfalvi Attila: politikusok ne tegyék ki gyerekek fotóit!

Bár van már némi javulás, sokszor már az első kérdésekre leveszik a gyerekek fotóit, de ismét arra hívta fel a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság a közösségi médiát politikai célokra is használó szervezeteket és természetes személyeket, hogy ne tegyék közzé kiskorúak személyes adatait vagy képmását. A témáról Péterfalvi Attila, a hatóság elnöke beszélt az InfoRádióban.

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Donald Trump amerikai elnök az ankarai NATO-csúcson bejelentette: teljesíti Volodimir Zelenszkij ukrán államfő kérését, és az Egyesült Államok átadja Ukrajnának az MIM-104 Patriot légvédelmi rendszerekhez használt PAC-3-as elfogórakéták lincencét. Kijev így otthon gyárthat majd olyan elfogórakétákat, amelyek képesek lelőni az oroszok modernebb cirkáló- és ballisztikus rakétáit. Az olajfinomítókat érő sorozatos ukrán támadások miatt üzemanyaghiánnyal küszködő Oroszország közben teljes tilalmat vezetett be a dízel exportjára, ezzel párhuzamosan pedig elkezdi az üzemanyag behozatalát - jelentette be Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×