Gyermeknapi programokkal készül május utolsó hétvégéjére a Budapesti Közlekedési Központ (BKK), és az elmúlt évekhez hasonlóan idén is gyerekek hangján lesznek hallhatók a 4-es és a 6-os villamos megállói - közölte a társaság.
A társaság gyermeknap alkalmából csatlakozik a egyik drogérialánc kétnapos, gyermeknapi rendezvényéhez, amelynek keretében a közlekedéshez köthető, játékos és szórakoztató programokkal várja a legkisebbeket: a Vasúttörténeti Parkban május 24-én és 25-én a BKK standjánál lesz forgalomirányító autó, FUTÁR-kijelző, óriáskirakó, és egy KRESZ-park is.
A BKK emellett a már hagyománnyá vált módon is kedveskedik az ügyfeleinek: a Nagykörúton közlekedő 4-es és a 6-os villamosok vonalán, szombaton és vasárnap egész nap gyerekhangon szólalnak meg a megállónevek. Emellett a társaság külön a gyermeknapra összeállított dalokból álló Spotify-listával is megünnepli a legkisebbeket, amely a BKK Spotify-csatornáján bárki számára elérhető.
Ha ilyen panaszunk van, bizonyos ételeket és bizonyos italokat kerülni érdemes – erről beszélt Barkai László, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika adjunktusa, gasztroenterológus az InfoRádióban.
Az ünnepek miatt szokatlan időben, kedden délután fél 4-től kezdték a Kormányinfót. Orbán Viktor miniszterelnök korábban azt posztolta, hogy az év valószínűleg utolsó kormányülését tartották kedden. A Kormányinfón nem hangzott el nagy bejelentés, elsősorban a januártól életbe lépő változásokat ismertették. A kormányülésen szó esett a Benes-dekrétumokról is, Orbán Viktor tárgyalt szlovák kollégájával az ügyről – mondta Gulyás Gergely.
Folytatódik az év végi emelkedés a tőzsdéken, az MSCI All Country World Index hétfőn csúcsot döntött, az USA-ban az S&P 500 pedig tegnap már zsinórban a harmadik napja zárt emelkedéssel. Az ázsiai tőzsdéken ehhez képest csak oldalazás volt jellemző ma reggel, a legtöbb vezető ázsiai index alig mutat érdemi elmozdulást. Európában a tegnapi esés után ma reggel iránykereséssel indult a kereskedés, és délutánra sem alakult ki határozott irány, de a Stoxx 600 egy kis emelkedéssel is új csúcsra tudott menni. A karácsony előtti utolsó kereskedési napon számos előrehozott makroadatot kapunk, amelyek hatással lehetnek a kereskedés hangulatára. A következő napokban az ünnepek miatt változó lesz a tőzsdék nyitvatartása, erről szóló összefoglalónk itt olvasható.
A newly released email sent to Ghislane Maxwell from "A" is among the latest set of Epstein files released by the US' House Committee on Oversight and Reform.