Infostart.hu
eur:
384.67
usd:
329.43
bux:
115886.89
2026. január 8. csütörtök Gyöngyvér
Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke a monetáris tanács döntéséről tartott sajtótájékoztatón a jegybank székházában 2019. március 26-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Éles pengeváltás Matolcsy György és az ÁSZ között

„Ugyan” – közölte a számvevőszék arra reagálva, hogy a volt jegybankelnök szerint a jelentésük tartalma 80 százalékban hamis, 20 százalékban igaztalan.

Matolcsy György minap podcast-sorozatot indított, aminek első részében többek között arról beszélt, hogy nem volt hajlandó levinni az alapkamatot, és ezután jelent meg a Magyar Nemzeti Bankról szóló Állami Számvevőszék-jelentés – aminek tartalmával nem ért egyet.

A volt jegybankelnök a videó nagy részében a magyar gazdaságpolitika elmúlt 15 évéről beszél, kiemelte annak sikereit és azt, hogy abban milyen szerepet töltött be szerinte a jegybank. Ennek a vége felé azonban „elszállt a forintárfolyam, így fel kellett vinnie az alapkamatot”, és szerinte ezzel sokan nem értettek egyet.

„Itt kell azonban áttérnem a 2024-2025-ös év egy sajátos eseménysorozatára. Nagyon sokaknak nem tetszett, hogy a nemzeti bank megvédte az országot. Ez a kötelességünk. A »vadászok« szempontja azonban más, de már nemcsak ők írják a történelmet, hanem az »oroszlán is megtanult írni, olvasni, számolni és beszélni«, és így elmondhatom, hogy 2023-2024 során sokan próbálták meg egy helytelen, szakmaiatlan, hibás pénzügypolitikára kényszeríteni a jegybankot” – idézi szavait a Telex.

Matolcsy György ezután arra is kitért, hogy az ÁSZ-jelentését teljesen megalapozatlannak tartja.

„80 százalékát hamisnak, 20 százalékát pedig igaztalannak találom”

– mondta. Felhánytorgatta azt is, hogy Windisch László ÁSZ-elnök azt mondta, hogy a volt MNB-elnök bevallotta: a jegybank alapítványa bajban van, de Matolcsy szerint ő ilyet soha nem mondott, mert az alapítvány „kiválóan gazdálkodott”, a vagyona „lényegesen több, mint a 266,4 milliárdos alapítóvagyon”.

A hírportál ezután kérdéseket küldött az ÁSZ-hoz, amiben reakciót vártak a volt jegybankelnök szavaira. „Az Állami Számvevőszék az MNB volt elnökének szavaival kapcsolatosan ennyit kíván reagálni:

Ugyan....!”

– írták.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: a versenyképesség alapja az energiabiztonság, illetve az alacsony adók

Nagy Márton: a versenyképesség alapja az energiabiztonság, illetve az alacsony adók

A fogyasztásalapú gazdaság nem marad örökké, jövőre visszatérünk a beruházásokhoz – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, hozzátéve, hogy a gazdaságot nem volt szabad recesszióba engedni, a víz felett kellett tartani. Az árrésstopok jövője nagy kérdés szerinte, az AI pedig új egyensúlyt hoz a munkaerőpiacra. Beszélt a paksi bővítésről és a reptéri gyorsvasútról is.

Ki hol takarítsa a havat? Hosszú távon maradhatnak az árrésstopok – Kormányinfó

Mukics Dániel katasztrófavédelmi szóvivő is a csütörtöki Kormányinfó vendége volt. Rajta kívül Vitályos Eszter kormányszóvivő és Gulyás Gergely kancelláriaminiszter tájékoztatta a nyilvánosságot. Számos kérdés irányult a hóhelyzet kezelésére, illetve a hideggel kapcsolatos teendőkre, de Magyar Péter, az ukrajnai EU-integráció ügye és Vitályos Eszter facebookos hókotrója is számot tartott újságírói érdeklődésre.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×