Infostart.hu
eur:
379.17
usd:
319.75
bux:
129362.41
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Pixabay

Navracsics Tibor: 7,5 milliárd forintból megindul az észak-balatoni vasútvonal felújítása

A vasútvonal modernizációja három települést érint. A déli vonal már évekkel ezelőtt megújult, az északi viszont eddig váratott magára.

"7,5 milliárd forint áll rendelkezésére az Építési és Közlekedési Minisztériumnak, hogy megindítsák többek között a Balatonfüred-Tapolca-Keszthely vasútvonal villamosításának tervezését" - jelentette be Facebook-videójában Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.

A tárcavezető egy vasútállomáson jelentkezett be, és arról is beszélt, hogy a villamosítással párhuzamosan a Balatoni Körvasút tervezése is elkezdődik, ami reményei szerint mielőbb megvalósul.

A Balaton déli vasútvonalának felújítása 2017 őszén ért véget, összesen 103 milliárd forintból - írja a hvg.hu. A projekt hatására lényegesen gyorsabban közlekedhetnek a vonatok, lecsökkentek a menetidők és megújultak az állomások.

Az igény már ekkor is felmerült az északi vonal megújítására, ami turisztikai szempontból szintén jelentős. Az erre irányuló projekt legnagyobb részét a villamosítás teszi ki.

Címlapról ajánljuk
Charaf Hassan: a BME-diploma útlevél mindenhova a világban

Charaf Hassan: a BME-diploma útlevél mindenhova a világban

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora szerint reális cél, hogy az egyetem 2030-ra a világ legjobb száz intézménye közé kerüljön. Charaf Hassan az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt, hogy a fenntartóváltással megindult az a lendület, amely a Műegyetemet a nemzetközi élvonalba emelheti.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×