Infostart.hu
eur:
390.48
usd:
330.98
bux:
111046.97
2025. december 24. szerda Ádám, Éva
Nyitókép: Nora Carol Photography/Getty Images

Változik jövőre a hosszú hétvégék rendje – elfogadta a javaslatot a szaktárca

Áthelyeznek egy ledolgozós szombatot, négy négynapos hosszú hétvége jön 2026-ban.

A Nemzetgazdasági Minisztérium egyetért és elfogadja a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP), valamint az erre vonatkozó állampolgári javaslatokat, miszerint 2026. augusztus 21-ét augusztus 15. helyett augusztus 8-án kelljen ledolgozni jövőre. A minisztérium ennek megfelelően dolgozza ki a 2026-os munkaszüneti napok körüli munkarendet, amit rendeletben fog kihirdetni – közölte a tárca.

A Kereszténydemokrata Néppárt felhívta rá a Nemzetgazdasági Minisztérium figyelmét, hogy augusztus 15. Nagyboldogasszony napja, amely a katolikusok kiemelkedő ünnepe. Ezt tiszteletben tartva a nemzetgazdasági miniszter arról döntött, hogy elfogadja a javaslatot,

Az augusztus 20-ai négynapos nemzeti ünnep mellett még két munkanap-áthelyezés lesz 2026-ban, ami az eredeti tervek szerint alakul, január 2-át január 10-én, december 24-ét december 12-én kell ledolgozni.

Jövőre összesen négy 4 napos, illetve három 3 napos hosszú hétvége lesz, ami érdemben hozzájárul a normál munkarendben dolgozók regenerációjához.

Címlapról ajánljuk
Itt van a reflux, itt van újra – mire figyeljünk az ünnepi szezonban?

Itt van a reflux, itt van újra – mire figyeljünk az ünnepi szezonban?

Ha ilyen panaszunk van, bizonyos ételeket és bizonyos italokat kerülni érdemes – erről beszélt Barkai László, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika adjunktusa, gasztroenterológus az InfoRádióban.

A januártól életbe lépő változásokról szólt az idei utolsó Kormányinfó

Az ünnepek miatt szokatlan időben, kedden délután fél 4-től kezdték a Kormányinfót. Orbán Viktor miniszterelnök korábban azt posztolta, hogy az év valószínűleg utolsó kormányülését tartották kedden. A Kormányinfón nem hangzott el nagy bejelentés, elsősorban a januártól életbe lépő változásokat ismertették. A kormányülésen szó esett a Benes-dekrétumokról is, Orbán Viktor tárgyalt szlovák kollégájával az ügyről – mondta Gulyás Gergely.
VIDEÓ
Új csúcsokkal kanyarodnak rá az ünnepekre az amerikai tőzsdék

Új csúcsokkal kanyarodnak rá az ünnepekre az amerikai tőzsdék

Folytatódik az év végi emelkedés a tőzsdéken, az MSCI All Country World Index hétfőn csúcsot döntött, az USA-ban az S&P 500 pedig tegnap már zsinórban a harmadik napja zárt emelkedéssel. Az ázsiai tőzsdéken ehhez képest csak oldalazás volt jellemző ma reggel, a legtöbb vezető ázsiai index alig mutat érdemi elmozdulást. Európában a tegnapi esés után ma reggel iránykereséssel indult a kereskedés, és délutánra sem alakult ki határozott irány, de a Stoxx 600 egy kis emelkedéssel is új csúcsra tudott menni. A karácsony előtti utolsó kereskedési napon számos előrehozott makroadatot kapunk, amelyek hatással lehetnek a kereskedés hangulatára. A következő napokban az ünnepek miatt változó lesz a tőzsdék nyitvatartása, erről szóló összefoglalónk itt olvasható.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×