Infostart.hu
eur:
390.3
usd:
331.27
bux:
110718.22
2025. december 23. kedd Viktória
Nyitókép: Facebook/Újpesti Városgondnokság

Megújul Benedek Tibor emlékfala

Nem lehet megmenteni a zöld festékkel tönkretett Benedek Tibort és Szusza Ferencet ábrázoló eredeti emlékfalat, de az újpestiek már el is kezdték a megtisztítását és újrafestését.

Ahogy arról az Infostart is beszámolt, ismeretlen tettesek zöld festékkel összekenték és megrongálták a két újpesti legendát, a háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázót, Benedek Tibort, és a lila-fehér klub történetének legkiválóbb csatárát, az Újpest stadionjának névadóját, Szusza Ferencet ábrázoló emlékfalat a múlt heti Ferencváros – Újpest derbi után. A rendőrség április 6-án elfogta a 22 éves rongálót, aki beismerte tettét. A férfit szabadlábon védekezhet.

A Borsnak nyilatkozó restaurátor szerint a falat újra kell festeni, mert kivitelezhetetlen, hogy csak a zöld színt tüntessék el anélkül, hogy az eredeti kép ne rongálódjon. A vakolat már magába szívta a zöld színt, ezért a korábbi festmény menthetetlen.

Újpesten közben már meg is kezdték a javítást. A Városgondokság aprólékos munkával megtisztította a zöld festéktől a falat. Az újpesti drukkerek a helyreállított fal újrafestését is vállalták. Ha az időjárás engedi, akkor még ezen a héten elkészülhet a két lila-fehér legendát ábrázoló új kép.

Benedek Tibor itthon játszott a KSI-ben, a Honvédban is, de Újpesten számít a legnagyobb legendának. A háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó itt lett felnőtt játékos, a lila-fehérekkel nyerte meg a Bajnokcsapatok Európakupáját is. Élete utolsó éveiben, súlyos betegen is az újpesti vízilabdáért dolgozott egészen 2020 májusáig.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: a japán atomenergia újjászületésével derülhet ki, hogy Németország tévúton jár

Szakértő: a japán atomenergia újjászületésével derülhet ki, hogy Németország tévúton jár

Másfél évtizeddel a fukusimai katasztrófa után Japán újraindítja a a világ legnagyobb atomerőművét. A Kasivazaki–Kariva lesz az első olyan nukleáris létesítmény, amit a fukusimai erőművet is üzemeltető Tokyo Electric Power Company működtethet. Aszódi Attila atomenergia-ügyi szakértő, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja beszélt a részletekről az InfoRádióban.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 23. 09:38
×
×
×
×