Infostart.hu
eur:
387.33
usd:
334.96
bux:
124235.55
2026. március 26. csütörtök Emánuel
Nyitókép: Facebook/Vámos Zoltán

Orbán Viktor döntött: már nem Hende Csaba vezeti a Vas megyei Fideszt

Vámos Zoltán lett Vas vármegyei egyes választókerületének a helyi Fidesz elnöke, így valószínűleg ő indul jövőre egyéni képviselői mandátumért Szombathelyen és környékén.

Hende Csaba volt honvédelmi miniszter helyett Vas vármegye főispánja, Vámos Zoltán lett a Fidesz Vas vármegyei egyes választókerületi elnöke. Az új elnök képet is posztolt a Facebookon a kinevezéséről szóló dokumentumról, valamint egy fotót Orbán Viktor miniszterelnökkel, amelyhez azt írta: „Meló van! Köszönöm a bizalmat, Elnök Úr!”

Nagy valószínűséggel ez azt is jelenti, hogy a Fidesz–KDNP a választókerületben egyéni képviselőként Vámos Zoltánt indítja a 2026-os országgyűlési választáson, mivel az eddigi gyakorlat alapján azok mindig a helyi elnökökből kerültek ki.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.26. csütörtök, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×