Infostart.hu
eur:
387.08
usd:
331.82
bux:
117385.41
2026. január 13. kedd Veronika
Nyitókép: Facebook

Bombák Ferihegyen - mutatjuk

Második világháborús légibombák kerültek elő a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérnél - közölte a Magyar Honvédség 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred a Facebook-oldalán pénteken.

A bejegyzés szerint csütörtökön érkezett a rendőrségi bejelentés, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2-es termináljának közelében lévő parkoló korszerűsítési munkálatai során feltételezett robbanóeszközöket találtak.

A tűzszerészek a helyszínen hat darab második világháborús, amerikai gyártmányú Frag-20-as légibombát azonosítottak.

A légibombákat elszállították a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére, ahol később megsemmisítik azokat. A tűzszerészművelet ideje alatt nem volt szükség állampolgári korlátozásokra - írták.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×