Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás
Nyitókép: Pixabay

Egyre bátrabbak a vadállatok a Balaton környékén

Mind gyakrabban és gyakrabban bukkannak fel vaddisznók, rókák, sőt, aranysakálok is a településeken, vagy akár a házak között is.

Az utóbbi hónapokban egyre több hír érkezik a Balaton környékéről, ahol különböző vadállatok tűnnek fel az emberi környezetben. Az aranysakálok, rókák és vaddisznók már nemcsak az erdőkben, hanem a településeken is felbukkannak, meglepve a helyieket és a turistákat egyaránt - írja a sonline.hu.

Kuti Szabolcs hivatásos vadász a lapnak azt nyilatkozta, hogy az aranysakálok populációja egyre növekszik Somogy vármegyében. A szakember elmondta,

az aranysakál nagyon okos állat, egy farkas intelligenciájával rendelkezik.

A vadász szerint a vadállatok azért közeledhetnek a települések felé, mert könnyebb táplálékforrást keresnek, valamint az emberi környezet békésebb a vadonnál. Az aranysakálok jellemzően éjszaka aktívak, falkában vadásznak és jellegzetes üvöltéssel kommunikálnak. A csapatmunkának köszönhetően nem csak dámszarvasokat, hanem gímszarvas borjakat is elejthetnek.

A rókák és a vaddisznók is mind gyakrabban jelennek meg lakott területen. Kuti Szabolcs szerint a vaddisznó különösen alkalmazkodóképes, Tihany környékén az állatok az egész félszigetet feltúrják, sőt, a házak között is előfordulnak.

A szakértők úgy vélik, az urbanizáció és az élőhelyek szűkülése miatt kereshetik fel egyre sűrűbben a vadállatok az emberi környezetet.

De, mint arról korábban szó volt, a könnyebb táplálékszerzés is szempont lehet, ragadozók esetén például a haszonállatok ellopása a kertekből. A hivatásos vadász leszögezte, a vadállatok megjelenése valószínűleg a jövőben sem fordul majd elő ritkábban.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Debrecenben: „mi nem keressük a békétlenséget, de mindenre felkészültünk”
élő

Orbán Viktor Debrecenben: „mi nem keressük a békétlenséget, de mindenre felkészültünk”

Szijjártó Péter és Lázár János után Orbán Viktor miniszterelnök a szombati debreceni, 12. háborúellenes gyűlés főszónoka. „Tudni akarjuk, miért furikáznak annyi pénzt az ukránok, és azt is tudni akarjuk, hogy átviszik, vagy ide hozták?” – kérdezte Orbán Viktor, hozzátéve: „az ukránok hamarabb fogynak ki a pénzből, mint mi az olajból. Le fogjuk őket győzni. Nem várok el bocsánatkérést, csak annyit, hogy megnyissák a vezetéket”. A miniszterelnök szerint a Fidesz „szeretetközösség”, míg a Tisza „gyűlöletközösség”, és országot csak szeretetre lehet építeni.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Kemény csapással fenyegette meg Trump Teheránt, kezd kiéleződni az ellentét az iráni politikai és katonai vezetés között – Híreink az iráni háborúról szombaton

Kemény csapással fenyegette meg Trump Teheránt, kezd kiéleződni az ellentét az iráni politikai és katonai vezetés között – Híreink az iráni háborúról szombaton

Szombaton már nyolcadik napjába lépett az iráni háború. Izrael újabb nagyszabású csapássorozat hajtott végre a perzsa állam fővárosa, Teherán ellen, a Mehrabad repülőtér lángra kapott. Pár órával később Irán a zsidó állam elleni támadással válaszolt. Folytatódik Irán arab öbölállamok elleni akciója is: Szaúd-Arábia azt jelentette, hogy a Sajbah olaj- és gázmező felé tartó 16 drón semlegesítettek, Dubaj légvédelme pedig szintén lelőtt támadóeszközöket. Délelőtt az iráni politikai vezetés jelezte, hogy befejezik az arab államok támadását, de nagyon úgy fest, hogy a hadsereg és a Forradalmi Gárda ezt máshogy gondolja. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×