Infostart.hu
eur:
354.32
usd:
310.65
bux:
137914.61
2026. június 23. kedd Zoltán
MTI/Czeglédi Zsolt
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Himnuszokat játszottak a magyar-román határokon

A magyar és román rendvédelmi vezetők találkoztak Románia schengeni övezethez való csatlakozásának alkalmából a csanádpalotai autópálya határátkelőhelyen - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság.

Az Országos Rendőr-főkapitányság vezetője, Balogh János rendőr altábornagy és a Román Határrendőr Főfelügyelőség vezetője, Cornel-Laurian Stoica főfelügyelő jelképesen, közösen nyitották meg a Magyarország és Románia között húzódó államhatárt. Az ünnepségen a Magyar Rendőrség Zenekara megszólaltatta a két ország és az Európai Unió himnuszát.

A vezetők romániai idő szerint 2025. január 1-jén 0 órakor közösen nyitották fel a sorompót a csanádpalotai autópálya határátkelőhelyen.

A magyar-román határszakasz további átkelőhelyein hasonló ünnepség keretében került sor a határnyitásra.

Az ünnepségen Balogh János országos rendőrfőkapitány felemelő, történelmi pillanatnak nevezte, hogy a román-magyar határon megszűnik a határellenőrzés. Úgy fogalmazott, "régóta és nagyon vártuk ezt a percet".

Éjféltől sokkal könnyebb lesz az átkelés a magyar-román határon – mondta a főkapitány. Ez reményei szerint élénkíti a kulturális és gazdasági kapcsolatokat, és ha lehet, még közelebb hozza egymáshoz a két országot – fűzte hozzá.

Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a Pocsaj és Biharkeresztes közötti határátkelő szimbolikus megnyitásán arról beszélt, hogy ez a mai kétszeresen is fényes nap, fényes éjszaka a mai a magyar-román kapcsolatok történetében. Közös történelmünk árnyai hosszúak, bizony nagyot kell ugranunk, hogy kikerüljünk alóluk. Közölte, hogy ezt a pillanatot egy ilyen közös ugrásnak látja.

"Nem fogunk a múlttal kapcsolatban mindig, mindenben egyetérteni, talán nem is kell, de azt szeretném itt is most leszögezni, hogy

mi magyarok messzemenően érdekeltek vagyunk a lehető legszorosabb és legvirágzóbb kapcsolatokban önökkel,

ahogyan ezt a Románia schengeni csatlakozásáért tett erőfeszítéseink bizonyítják" - mondta Magyar Levente.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

A kormányfő a gödöllői V4-ülés előtt az Országgyűlésben a régiós együttműködést választotta napirend előtti felszólalása témájául. Kijelentette: Magyar Péter: Közép-Európa jelen van, erős, és készen áll arra, hogy saját jövőjét alakítsa.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Megszavazták a közmédia átalakításáról szóló törvényt, személyi változások jönnek

Megszavazták a közmédia átalakításáról szóló törvényt, személyi változások jönnek

A parlament elfogadta a közmédia átalakításáról szóló törvényt, amely automatikusan leváltja a jelenlegi vezetők egy részét, felszámolja az MTVA eddigi központi szerepét, és új testületekre bízza a közmédia felügyeletét. A kormány szerint ezzel megnyílhat az út a függetlenebb és átláthatóbb közmédia felé, a kritikusok viszont arra figyelmeztetnek, hogy noha az irányvonal üdvözlendő, a politikai befolyás lehetősége az új rendszerben sem tűnik el teljesen. A jelenlegi módosítás az első lépés a közmédia átalakítása felé, az új kormány ősszel átfogó reformot tervez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×