Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
The photo was taken from left side of window of commercial airplane, Fukuoka International Airport (FUK) to Tokyo Haneda International Airport (HND) in the daytime.
Nyitókép: Taro Hama @ e-kamakura/Getty Images

Balhé volt Ferihegyen, rendőröket kellett hívni

Néhány utas az elégedetlensége miatt engedély és beszállítás nélkül sétált ki a repülőhöz.

Szombat délelőtt dulakodás alakult ki a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a Wizz Air Budapest-Bázel járatának utasai és a légitársaság földi kiszolgáló cégének, a Menzies Aviationnek a személyzete között. Az esetről beszámoló Telex azt írta, egyes utasok a beszállítás közben, a kapunál nem akartak pótdíjat fizetni a poggyászuk után, amely nagyobb volt a megengedettnél. Dulakodás alakult ki, az említett utasok beszállítás és engedély nélkül kimentek a repülőgéphez. Az incidens miatt késéssel indult el a járat Bázel felé, de aztán rendben megérkezett a svájci városba.

A Wizz Air közlése szerint „a járaton szolgálatot teljesítő utaskísérők a kiérkező rendőrök segítségével” leszállították a gépről az utasokat. A Budapest Airport közölte: a beszállítást végző földi kiszolgáló cég munkatársai kérték a rendőri intézkedést. Azt is írták, az eset körülményeit a földi kiszolgáló cég (Menzies) a légitársasággal közösen kivizsgálja.

Az Országos Rendőr-főkapitányság azt írta a lapnak, hogy az utasok és a személyzet tagjai együttműködtek a rendőrökkel együttműködtek, feljelentést vagy panaszt egyik fél sem akart tenni. A Menzies Aviation eddig nem válaszolt a megkeresésre.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×