Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
Nyitókép: Facebook/Karácsony Gergely

Megszólalt Karácsony Gergely a zuglói csőtörésről

Vasárnap reggel megsérült egy 300 milliméter átmérőjű vízcső a főváros XIV. kerületében, az Ond vezér útján, emiatt a környéken lévő épületekben nem volt víz. Az utcára viszont bőven jutott belőle.

A közlekedésben is fennakadásokat okozott a vasárnap délelőtti zuglói csőtörés, az árvízként hömpölygő víz több környező utcát is ellepett, ami miatt dugók alakultak ki a városrészben. Számos lakótelepi épület maradt órákig víz nélkül, és több másik épület magasabb emeletein is lehetett vízhiány a nyomáscsökkenés miatt.

A Fővárosi Vízművek szükségkutat helyezett ki, illetve két lajtos kocsink állomásoztatott a környéken, amíg el nem hárította a hibát. Ez nem volt teljesen bonyodalommentes, ugyanis bár a munkagödröt előkészítették a szerelésre, de a javításhoz szükséges, 4 méter hosszú, 300 mm átmérőjű, több mint 300 kilós csőszálat szállító teherkocsijuk váratlanul lerobbant. A járműcsere és a csőszál átemelése miatt a vízszolgáltatást a késő esti órákra tudták helyreállítani.

Egy olyan vezeték tört el, amely 1971 óta, azaz 53 éve meghibásodás nélkül szolgálta a lakosságot.

Hétfőn Karácsony Gergely főpolgármester azt írta a Facebookon, hogy köszöni nemcsak Rózsa András polgármesternek az együttműködést, illetve a lakóknak a türelmet, hanem azt a támoatást is, amit a csőtörés kijavításán dolgozó kollégáik kaptak a környékbeliektől: teát, ételt vittek nekik, annak ellenére, hogy a vízhiány komoly kellemetlenséget okozott sok embernek.

Hozzátette: a Fővárosi Vízművek egyre többször kénytelen kezelni városszerte az elöregedett, rossz állapotú vízvezeték-hálózatból fakadó problémákat. "Ennek elsődleges oka, hogy a kormányzati sarcpolitika miatt az önkormányzati tulajdonú vízszolgáltató cégek súlyos anyagi helyzetbe kerültek: a vízdíjakat befagyasztották, a fejlesztésekre szükséges forrásokat nem kompenzálták, és Budapestnek még ráadásul milliárdokat is be kell fizetnie a kormánynak közműadó címén pusztán azért, mert ivóvizet biztosítunk a budapestieknek. Ha van eszement, ostoba sarcpolitika, akkor ez az".

Hozzátette még, hogy az elmúlt években egy 25 milliárd forint értékű beruházást végeztek el Európai Uniós forrásból a víziközmű-hálózat felújítása érdekében, a nyári vízhiány idején több agglomerációs településnek is segítettek.

Címlapról ajánljuk
Áram már mindenhol van, víz három helyen nincs - ülésezett az Operatív Törzs
hóhelyzet

Áram már mindenhol van, víz három helyen nincs - ülésezett az Operatív Törzs

Még mindig sok dolga van a mentőknek, és a szociális ellátó rendszerben dolgozóknak. Sok iskolában van tanítási szünet, 29-ben pedig online oktatás.

Öröm és kríziskezelés a hazai erdőkben – a kirándulóknak is üzentek a szakemberek

A havazás jót tett a hazai erdőknek, mert a hótakaró védi a növényeket a fagyok ellen – mondta az Mészáros Péter, a Pilisi Parkerdő Zrt. szóvivője az InfoRádióban. A vadgazdálkodásért felelős vadászok kríziskezelési üzemmódra tértek át az extrém hideg és a folyamatos havazás miatt, fontos a jól átgondolt etetés – hangsúlyozta Földvári Attila, az Országos Magyar Vadászkamara szóvivője.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Kijev elhagyására szólítottak fel az ukránok, Meloni tárgyalna Putyinnal – Háborús híreink szombaton

Kijev elhagyására szólítottak fel az ukránok, Meloni tárgyalna Putyinnal – Háborús híreink szombaton

Szabályosan ünneplik az oroszok a ma hajnali, Ukrajna elleni kombinált rakétacsapást, az MK.ru vezető anyagként foglalkozik a témával – Jurij Knutov biztonságpolitikai szakértő bevonásával az okozott kár mértékét és az Oresnyik rakéta képességeit taglalják. Felszólította Kijev lakosságát a város polgármestere, Vitalij Klicskó arra, hogy ha módjukban áll, hagyják el a települést – írja az RBK. Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról – hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×