Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
kutya pléd takaró pokróc ágy
Nyitókép: Pixabay

Egy osztrák állatorvos segíthette a szörnyűséges magyarországi állatkínzókat

A csöngei szaporítótelep szálai Ausztriába és Németországba vezetnek - olvasható egy megyei lapban.

Grazi állatorvos írta alá az állatok szükséges papírjait - értesült a Krone Zeitung a Vas vármegyei ügy kapcsán. A rendőrség időközben közölte: az osztrák nővel szemben már nemzetközi elfogatóparancs van érvényben - írja a vaol.hu.

A jelenleg ismeretlen helyen tartózkodó osztrák nővel szemben állatkínzás bűntette miatt indítottak eljárást.

A Pfotenzukunft osztrák állatvédő szervezet képviseletében Miskolczi Tamara nyilatkozott nekik. A lap arról számolt be: grazi állatorvos által aláírt egészségügyi papírokat találtak a csöngei szaporítótelepen. Azt, hogy az állatorvos tisztában volt-e azzal, hogy ügyfele magyarországi gazdaságában milyen állapotok uralkodnak, jelenleg is vizsgálják a hatóságok.

A lap egy másik cikkében arról is beszámolt: 1500 euró körül mozog egy ausztrál juhász kölyökkutya ára, aminek papírjaiból nem derül ki a magyarországi "sötét múlt". Egy stájer állatorvos bélyegzője az okmányokon, és az ausztriai átadás során feltehetően a gazdik nem is sejtették, hogy új kedvencük és alomtársai, valamint szüleik mit éltek át mintegy 50 kilométerre az osztrák-magyar határtól.

Az MTI beszámolója szerint

az állatoknak sem élelmük, sem vizük nem volt, koszban, hulladékban, ürülékben tartották őket, sőt elhullott állati tetemeket és elégetett maradványokat is találtak a helyszíneken.

A rajtaütés során összesen 100 felnőtt és 11 kölyökkutyát, 51 juhot és kecskét, 30 baromfit és 4 lovat emeltek ki a kormányhivatal munkatársai az állatvédőkkel közösen méltatlan körülmények közül a csöngei szaporítótelepről.

A riportok beszámoli szerint a kutyák annyira félnek, hogy megmentésük után sem engedik megsimogatni magukat.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×