Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 4. szombat Ulrik
Homokzsákokkal védik az orosz tüzérségi támadásoktól a csernobili atomerőmű áldozatainak emlékművét Kijevben 2022. április 26-án, az atomerőmű katasztrófájának 36. évfordulóján.  Az atomerőmű 4-es reaktorblokkjában 1986. április 26-án történt detonáció a világ eddigi legsúlyosabb nukleáris balesete volt. A katasztrófa következtében 300 ezer embert kellett kitelepíteni, több tízezren szenvedtek egészségkárosodást.
Nyitókép: MTI/EPA/Oleg Petraszjuk

Süttő-Neszmély bő 7 kilométer: 30 kilométert kell most kerülni - helyszíni tudósítás

Komárom és Esztergom még távolsági busszal sincs most összekötve, a vonat sem jár, néhány bátor kerékpáros azonban igen, bár a kísértetiessé vált 10-es úton 10 centis víz hömpölyög. Az elárvult vasúti sín jelenti itt a védelmet. Süttő és Neszmély egyébként védve van, az autóforgalom az, ami ellehetetlenült.

Süttőről jelentkezett be az InfoRádió tudósítója, a település alig bő 7 kilométerre van Neszmélytől, de most több mint 30 kilométert kell kerülni úttalan utakon, "tankcsapdák" közepette, akár kamionokkal szemben is.

Esztergomot Komáromtól egyébként teljesen elzárta a víz, pótlóbuszok sem járnak, Esztergomtól Süttőig lehet csak busszal eljutni.

A 10-es út most kísértetien az út tövéig ér a víz, a vasúti töltés jelenti a gátat.

Tudósítónknak elmondták a helyszínen, a 10-es utat néhol most 10 centi magasan borítja a víz, néhány kerékpáros azért megpróbál átjutni itt, egy német csoport egy térkép fölött gubbasztva töprengett azon, hogy merre tovább.

A vasúti közlekedés is leállt már, kérdés, mikor indulhat újra.

A nevezett települések egyébként biztonságban vannak, Süttő Szent István szobra is homokzsákok mögé bújik.

Címlapról ajánljuk
Megváltoztak a nyarak, itt a bizonyíték: a mai magyar gyerekek egy sokkal forróbb éghajlatba születtek bele

Megváltoztak a nyarak, itt a bizonyíték: a mai magyar gyerekek egy sokkal forróbb éghajlatba születtek bele

A különböző generációk teljesen más nyarakat ismertek meg: több forró nap fordult elő a 2013–2025 között született Alfa-generáció születési időszakában, mint a megelőző X, Y és Z generáció idején együttvéve. A HungaroMet adatelemzéséből az is kiderül, hogy Budapesten egyre gyakoribbak és tartósabbak a hőhullámok.

Kitzinger Szonja: a balatoni strandéttermekben és street food büfékben is megjelentek az ínyenc falatok

14. alkalommal jelent meg a Magyar Konyha magazin nyári lapszámának mellékleteként a Balaton gasztrokalauz. A kiadvány idén megújult formában, a korábbiaknál szigorúbb válogatással mutatja be a tó környékének legjobb gasztronómiai helyeit, a szerkesztőség által legjobbnak ítélt TOP 100-at.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×