Infostart.hu
eur:
386.48
usd:
328.23
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
fotó: Infostart
Nyitókép: Infostart

Már nyaldossa a Duna a Római-partot, nézze meg legfrissebb fotóinkat!

Lassan ellepi a Duna a Római-part sétányát, azt a részt, ahol a büfésor található. Nézze meg kedd déli fotóinkat!

A budapestiek kedvenc hekksütőit fenyegeti már a Duna a Római-parton. A víz kedden érte el a part menti sétányt. Holnap már nem lehet itt sétálni.

fotó: Infostart
fotó: Infostart

Mindenesetre egyelőre két védelmi vonalat alakítottak. Az egyik, a Királyok útjánál van, itt valamivel mélyebb a part. Ide már nem lehet behajtani autóval és a 34-es busz vonalát is módosították. Lezárták az árvízi kapukat és valószínűleg víz alá kerül majd több szálloda és partmenti étterem valamint a Római Teniszakadémia is.

fotó: Infostart
fotó: Infostart

Valamivel délebbre (a Belváros felé) viszont a part menti sávnál folyik a védekezés. A volt Postás üdülőt, amely most apartmanház, homokzsákokkal próbálják megvédeni.

Ez azt jelenti, hogy az Emőd utcánál ki lehet hajtani a Nánási útra, és itt még a busz is közlekedhet.

A vízügy legfrissebb előrejelzése szerint holnapra újabb egy méterrel emelkedik a Duna, a tetőzést vasárnap reggelre várják, 849 centivel. Ez 42 centiméterrel maradna el a 2013-as csúcshoz képest. Akkor egyébként mindenki kitelepítettek a Nánási út - Királyok útja vonalon belülről, ami hullámtérnek számít. Itt az elmúlt 25 évben több üdülőnek mondott lakópark épült fel.

Az is igaz, hogy a 11 évvel ezelőtti áradás után megépült az a gát, amely a visszaduzzadó Arany-pataktól védi meg a Pók utcai lakótelepet.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×