eur:
390.9
usd:
360.09
bux:
73174.1
2024. július 27. szombat Liliána, Olga
Kovács Gergely, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt elnöke a párt eredményváró rendezvényén, a fővárosi Metro Clubban az országgyűlési választás és gyermekvédelmi népszavazás napján, 2022. április 3-án.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

A Kutyapárt tüntetést szervezett a Momentum ellen

Nyílt csatározás folyik a XII. kerületi ellenzéki előválasztás résztvevői között.

Csütörtök óta nyílt csatározás folyik a XII. kerületi ellenzéki előválasztás résztvevői között. Először Visi Piroska, a Hegyvidék Jövőjéért Egyesület polgármesterjelöltje bírálta a Facebookon a Momentumot, mert állítása szerint a párt hetek óta telefonos és SMS-kampányt folytat a kerületben.

Visi a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) vezetője, Kovács Gergely és a momentumos Farkas Csaba riválisaként indul a XII. kerületi előválasztáson.

A tiltakozáshoz csatlakozott a Kétfarkú Kutya Párt is - írja a 24.hu. Kovácsék pénteken tüntetést jelentettek be a Momentum ellen, és ki is vonultak a hegyvidéki önkormányzat elé, miközben már zajlik az előválasztás, ahol eldől, hogy ki lesz a kihívója a fideszes Fonti Krisztinának, aki jelenleg a kerület alpolgármestere, és Pokorni Zoltán helyét venné át a kerület élén.

Mindeközben kerületi választási bizottság elnöke, Völgyesi Miklós a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz (NAIH) fordult az előválasztáson alkalmazott rendszer miatt – tudta meg a 24.hu. Az elnök szerint a Böszörményi úti termelői piacnál „több szervezet folytat politikai célzattal adatgyűjtést”, „az agitátorok a jóizlés határát feszegető módon próbálnak” a vásárlóktól beszerezni adatokat, ami viszont „aggálykeltő”. A beadványban azt is írja, hogy az előszavazás adatkezelési tájékoztatója szerint a személyesen szavazatot leadók személyi azonosítóját is felviszik az informatikai rendszerbe. Ezt annak érdekében teszik, hogy kiderítsék, az érintett „személyesen adott-e már le szavazatot az előválasztáson”.

A beadvány szerint azonban az online szavazáson résztvevők személyi azonosítójának kezeléséhez nincs meg a szükséges jogszabályi felhatalmazás. A NAIH korábban más ügyekben többször kifejtette, hogy pártok, politikai célra a polgárok személyi számát csak törvényi felhatalmazás alapján kezelhetik. (Ez alól még az sem jelent kivételt, ha a magánszemély önkéntesen vesz részt a folyamatban.) Ilyen törvényen alapuló kezelés, amikor ajánlás gyűjtenek a pártok. Az ajánlásgyűjtést azonban szabályozza a választási eljárásról szóló törvény.

Az előválasztás jogintézménye viszont nem szerepel a törvényben, ezért a helyi választási bizottság elnöke szerint hatósági eljárásban kell tisztázni, hogy a választási eljárási törvény hatálya alá nem tartozó tevékenységre kiterjesztően alkalmazhatók-e a törvény rendelkezései.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.29. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
Nagyot mentek az amerikai tőzsdék

Nagyot mentek az amerikai tőzsdék

Felemás hangulatban telt a kereskedés reggel Ázsiában, de az európai tőzsdéken már látszik némi hangulatjavulás a hét korábbi részében látott eséshez képest. Megérkeztek ma a havi amerikai PCE-adatok, amelyek a várakozásoknak megfelelően az infláció további lassulását mutatták, ám mivel a tegnap megjelent második negyedéves adat már magában foglalta a júniust is, így nagy meglepetése nem lehetett számítani.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×