"A kegyelmi ügy egy olyan téma volt, amely gyakorlatilag mindenkihez eljutott, ám azt látjuk, hogy ennek ellenére érdemi változás a pártpreferenciákban nem történt. A Fidesz továbbra is 47 százalékon áll, tehát a sokéves támogatottsági átlagot hozza" – összegezte a kutatás eredményeit Rotyis Bálint. Az elemző szerint az adatokból az derül ki, hogy a saját szavazótábora előtt a Fidesz megfelelően tudta kezelnie az ügyet, ellenben az ellenzék nem tudta szavazatokra váltani az ügyet.
A Nézőpont mérései azt mutatják, hogy a baloldalon változatlanul a DK a legerősebb, a maga 14 százalékával, viszont már nem a Momentum követi a rangsorban, hanem a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutya Párt, mindkettő 8-8 százalékon áll. Csak utánuk jön a Momentum 7 százalékkal, míg a többi, jelenleg parlamentben is helyet foglaló ellenzéki párt 2 százalékos támogatottságú. A Nézőpont közvélemény-kutatásából az is kiderült, hogy a hazai politikai palettán két új szereplő jelent meg. Az egyik Márki Zay Péter pártja, míg a másik a Vona Gábor által elindított Második Reformkor. Mindkét politikai tömörülés 4-4 százalékon áll, vagyis már nagyon közel kerültek a parlamenti bejutás küszöbéhez.
Az elemző arról is beszélt, hogy mindezek alapján mi várható az európai parlamenti választásokon: a Nézőpont Intézet mandátumbecsléséből az derült ki, hogy a száz nap múlva esedékes választásokon a Fidesz-KDNP meg tudja majd tartani az eddigi 13 mandátumát, de sem a DK, sem pedig a Momentum nem lenne képes megismételni a legutóbbi választási eredményét.
A DK csupán három mandátumra számíthat, a Momentum viszont már csak egyre – folytatta az elemző. Mint mondta, ennek az az oka, hogy az ellenzéknek nem sikerült növelnie a népszerűségét a Fidesz-KDNP rovására. Így továbbra is ugyanakkora a szavazóbázisa, viszont azon már kettővel több párt osztozik: a Mi Hazánk is a Kétfarkú Kutya Párt is két-két helyet szerezhet az Európai Parlamentben. "Az ellenzéki mandátumok osztódnának tovább más pártok között" – magyarázta Rotyis Bálint.