Infostart.hu
eur:
382.11
usd:
327.64
bux:
109664.82
2025. december 5. péntek Vilma
A candle burns in the darkness, copy space. A lit white candle on a black background. Symbol of eternal memory, mourning, minutes of silence, memorial day. The concept of loss and to the memory.
Nyitókép: LesDaMore/Getty Images

Elhunyt a képviselő, aki húsz évig volt az Országgyűlés tagja

Hetvenhárom éves korában elhunyt Géczi József Alajos, aki 1991-től 2010-ig volt a parlament tagja.

73 éves korában meghalt Géczi József Alajos, Szeged korábbi parlamenti képviselője, a Szegedi Tudományegyetem címzetes egyetemi docense, valamint a város Pro Urbe díjasa – írja a szeged.ma.

Géczi József Alajos Kiskunmajsán született 1950-ben. A szegedi Radnóti Miklós Gimnázium elvégzése után 1976-ban az akkori József Attila Tudományegyetemen jogi, 1979-ben pedig az ELTE-n bölcsészdiplomát szerzett. 1976 óta a szegedi egyetemen tanított, főként politológiát, politikatörténetet.

Néhány társával 1988 novemberében reformköri mozgalmat alapítottak, amely 1989 májusára országossá lett. 1991-től 2010-ig dolgozott országgyűlési képviselőként, hosszú ideig bizottsági elnökként is dolgozott.

A Nagy Imre Társaság szegedi szervezetének elnöki tisztét is betöltötte.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta, a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját. Nem vagyunk még kint a vízből, de egy kevésbé feszült és kockázatos időszak előtt állhatunk. Ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×