Infostart.hu
eur:
387.51
usd:
330.02
bux:
110637.76
2025. december 22. hétfő Zénó
Nyitókép: Forrás: Facebook/ BKK - Budapesti Közlekedési Központ

Karácsony Gergely már tudja, hogy mikorra fejezik be teljesen az M3-as metró felújítását

A Lehel tér és a Nagyvárad tér felújítása még zajlik.

Hétfő délután óta teljes vonalon, Kőbánya-Kispest és Újpest-központ között közlekedik a felújított, akadálymentes M3-as metró.

"Ahogy mindig elmondtuk, hátra van a szakaszok közötti váltóállomások, a Lehel tér és a Nagyvárad tér átadása. Erre már csak két hónapot, május végéig kell várni, addig állomáspótló buszok segítik az érintett két állomás megközelítését" – írta Karácsony Gergely Budapest főpolgármestere Facebook-oldalán.

A főpolgármester azt írta, hogy a Lehel tér és a Nagyvárad tér felújítása miatt

lesz még több alkalommal hétvégén is pótlás a Göncz Árpád városközpont és Kőbánya-Kispest között,

hiszen vannak olyan munkálatok és szállítások, amik csak így oldhatóak meg.

"Mind a két állomáson megfeszített munka zajlik. 2022. májusában zárták le őket a forgalom elől, egy évvel később pedig már felújítva, akadálymentesítve át is fogjuk adni őket" – írta.

Címlapról ajánljuk

A csehek és a sorkatonaság, érdekes felmérés készült

A csehek 53 százaléka egyetért az adminisztratív katonai nyilvántartás esetleges bevezetésével, míg egyharmaduk ellenzi azt – derül ki az NMS ügynökségnek a Cseh Rádió számára készített felméréséből. Az adminisztratív nyilvántartás a 18 és 60 év közötti cseh állampolgárokat érintené, akikre a hadkötelezettség vonatkozik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Csúcson az arany, pattan az olaj - Mi történik a piacokon?

Csúcson az arany, pattan az olaj - Mi történik a piacokon?

Emelkedéssel zártak pénteken az amerikai tőzsdék, amelyet az ázsiai piacokon szintén erősödés követett ma reggel. A mesterséges intelligencia körüli feléledő optimizmus hozzájárult a jó hangulathoz. Európában ehhez képest visszafogott mozgások látszanak a mai kereskedésben, enyhe esés jellemző a tőzsdéken. Közben a nemesfémek ralija tovább folytatódik, az arany új történelmi csúcsra ment, de jól teljesít az ezüst is. Emelkedik az olaj ára is a Venezuela közelében fokozódó geopolitikai feszültségek miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×