eur:
411.12
usd:
392.19
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Mobile phone personal data and cyber security threat concept. Cellphone fraud. Smartphone hacked with illegal spyware, ransomware or trojan software. Hacker doing online scam. Antivirus error.
Nyitókép: Tero Vesalainen/Getty Images

Vizsgálóbizottság jön Magyarországra a kémszoftver ügyében

A Pegasus-kémszoftverrel kapcsolatban vizsgálódik február 20-a és 21-e között Magyarországon az Európai Parlament vizsgálóbizottsága.

A vizsgálóbizottság 10 tagú delegációja február 20-a és 21-e között tartózkodik Magyarországon. Céljuk megismerni az állítólag az újságírókat, a civil társadalom képviselőit és ellenzékieket célzó, a kémszoftver használatával kapcsolatos állítások hátterét - írja az Európai Parlament sajtóattaséja.

Kétnapos látogatásuk során a képviselők az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottsága tagjaival, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósága elnökével, dr. Péterfalvi Attilával, újságírókkal és civil szervezetek képviselőivel találkoznak. Az európai parlamenti képviselők a kormány tagjait is megkeresték találkozó céljából.

A delegáció tagjai:

  • 1. Jeroen Lenaers (a vizsgálóbizottság elnöke, a delegáció vezetője - EPP, Hollandia)
  • 2. Sophia In ‘T Veld (vizsgálóbizottsági jelentéstevő - Renew, Hollandia)
  • 3. Juan Ignacio Zoido (EPP, Spanyolország)
  • 4. Rónai Sándor (a vizsgálóbizottság alelnöke - S&D, Magyarország)
  • 5. Róża Thun und Hohenstein (Renew, Lengyelország)
  • 6. Łukasz Kohut (S&D, Lengyelország)
  • 7. Gwendoline Delbos-Corfield (Greens/EFA, Franciaország)
  • 8. Dominik Tarrczynski (ECR, Lengyelország)
  • 9. Ivars Ijabs (Renew, Lettország)
  • 10. Gilles Lebreton (ID, Franciaország)

A Pegasus és hasonló kémszoftverek használatának kivizsgálására felállított, európai parlamenti vizsgálóbizottság (PEGA) eddigi működése során már több tényfeltáró látogatást tett (Izrael, Lengyelország, Görögország és a Ciprusi Köztársaság), valamint számos tanulmányt készíttetett és meghallgatást szervezett szakemberek részvételével.

Február 16-án a vizsgálóbizottság nyilvános meghallgatást tartott Brüsszelben a magyarországi helyzettel kapcsolatban.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet az a Gazprom szállít, akinek a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli a pénzügyeit. Magyarország külügyminisztériuma már vizsgálja az orosz bankkal szembeni amerikai szankciók esetleges hatását, az amerikai pénzügyminisztérium azonban figyelmeztetett: aki a szankcionált bankokkal levelező kapcsolatot tart fenn, az "jelentős szankciós kockázattal" szembesülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×