eur:
393.73
usd:
365.34
bux:
0
2024. március 29. péntek Auguszta
Snow plow salting street in winter time. Orange truck deicing. Maintenance winter vehicle back side.
Nyitókép: Milan Krasula/Getty Images

Szokatlan dolog lepi el a magyar utakat

Újabb terület, amire hatással van az ukrajnai háború.

Már szeptember óta nagy mennyiségben szállítják a sót a romániai Parajdról a magyarországi útkarbantartó vállalatoknak. Ezek a cégek korábban Ukrajnából importálták a szóróanyagot, a háború miatt azonban ez a lehetőség megszűnt. A bánya képes eleget tenni a megnövekedett mennyiségű megrendelésnek – idézte a romániai Országos Sóipari Társaság fennhatósága alatt működő parajdi bányavállalat igazgatójának, Seprődi Zoltánnak az Agerpres hírügynökség számára tett nyilatkozatát a Magyar Nemzet.

A cégvezető a lapnak arról beszélt, hogy a hajdani Magyarország "sólegendája", a székelyföldi Parajd változatlanul jelentős márkának számít, nem lehet parajdi étkezési sót kapni a boltok polcain. Ezt egyesek furcsának találhatják, de az ebből a bányából kitermelhető só nem konyhasó, nem tudják például garantálni a 98 százalékos nátrium-klorid-tartalmat. Seprődi Zoltán hozzátette: természetesen tisztában vannak vele, hogy időről időre megjelennek magukat parajdiként reklámozó sók elsősorban a magyar boltok piacain, de ez nem az ő felelősségük.

Címlapról ajánljuk
„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

Játék a szabadban, sok mozgás, esténként társasjáték, ébredés csörgőóra nélkül, nyugodt reggelik és lazább időbeosztás – ezt javasolja a szülőknek a tavaszi szünet idejére a gyermekpszichológus. Gyarmati Éva szerint a tananyag pótlásának nem ez az ideje, a tankönyvek csak a szünet utolsó délutánján kerüljenek elő.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.02. kedd, 18:00
Káel Csaba
a MÜPA vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Letarolta Magyarországot a Temu, és nincs ki megállítsa

Letarolta Magyarországot a Temu, és nincs ki megállítsa

Nem sok magyar internetező lehet már, aki ne hallott volna a Temuról, a kínai webshopról, amely pár hónapja robbant be a hazai e-kereskedelmi piacra és mostanra az egyik legnagyobb szereplővé vált. Az agresszív terjeszkedés és a szürreálisan alacsony árak komoly felzúdulást idéztek elő az online kiskereskedelmi szegmensben, akkorát, hogy már a Gazdasági Versenyhivatal is vizsgálódik a cégnél. De vajon hogy képes fennmaradni a Temu anyacége, mikor nagy valószínűséggel minden – egyelőre ingyenes – szállításon pénzt veszít, mekkora lehet a részesedése itthon, és mi lesz az áfával, amit a vásárlásaink után kell befizetniük a magyar államkasszába. Ezeknek jártunk utána a Portfolio Checklist különkiadásában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×