eur:
415.45
usd:
403.11
bux:
79775.14
2025. január 4. szombat Leóna, Titusz
Gidrán típusú páncélozott harcjárművek és Mi-24 típusú harci helikopter gyakorlatoznak az 5. Bocskai István Lövészdandár Vay Ádám Kiképző Bázisán Hajdúhadház közelében 2022. február 25-én. A Magyar Honvédség alakulatai folyamatosan érkeznek a keleti országrészbe.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Árnyalta a Kelet-Európát érintő NATO-bejelentést Benkő Tibor

Már eddig is az a magyar katonákból álló harccsoport látta el a keleti országrészben a megerősített jelenlétet, amelyet nyitottá tettek és amelyhez öt nemzet jelezte a csatlakozását – mondta a honvédelmi miniszter a brüsszeli NATO-csúcs után tartott beszélgetésen Budapesten.

A mostani NATO-csúcs nyomán az Egyesült Államok, Olaszország, Törökország, Horvátország és Montenegró döntött úgy, hogy csatlakoznak a magyar vezetésű harccsoporthoz.

A miniszter kérdésre válaszolva azt nem tudta megmondani, hogy mikor érkezik a többi nemzet katonája, mert arról minden tagállam maga dönt. Ugyanakkor elmondta: saját felszerelésükkel vesznek majd részt a magyar katonákkal közös kiképzési és felkészítési feladatokban a Dunántúlon, a bakonyi gyakorlótéren.

Benkő Tibor kiemelte:

a jelenlegi helyzet nem indokolja, hogy a keleti országrészben más nemzetek katonái is részt vegyenek a feladatokban.

A honvédelmi miniszter felidézte: Ukrajna határánál már tavaly novemberben megjelentek a kiképzést és gyakorlatot végrehajtó orosz csapatok, így a NATO kidolgozott egy több lépcsőből álló reagáló tervet.

Magyarország már január 17-én felállított egy zászlóalj-harccsoportot, melyet a NATO-nak is felajánlott mint előretolt megerősítő jelenlétet. A magyar katonákból álló, magyar vezetésű harccsoport már február végére elérte a NATO harckész minősítését. Hasonló NATO-erők voltak eddig is a Baltikumban és Lengyelországban – tette hozzá.

Benkő Tibor megjegyezte: most a NATO úgy döntött, hogy az eddigi előretolt jelenlétet átváltják előretolt védelemre, de ez a magyar emberek életében nem jelent változást.

Címlapról ajánljuk
Új stratégiák, nagyobb támogatás, szigorúbb ellenőrzés – így alakulhat a magyar sport 2025-ös éve

Új stratégiák, nagyobb támogatás, szigorúbb ellenőrzés – így alakulhat a magyar sport 2025-ös éve

A magyar sport gondokkal küzd a sportszakemberek számát és felkészültségét illetően, illetve komoly változtatások szükségesek a sportegészségügy és a sporttudomány területén is – mondta az InfoRádióban a sportért felelős államtitkár. Schmidt Ádám szerint már most meg lehet mondani 80 százalékos pontossággal, hogy mely magyar sportolóknak lehet éremszerzési esélyük a Los Angeles-i olimpián, ezért minden lehetséges támogatást meg kell adni az érintetteknek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.06. hétfő, 18:00
Csaba László
közgazdász, egyetemi tanár
Sokak életét keserítheti meg idén ez a három dolog - Mi áll a háttérben?

Sokak életét keserítheti meg idén ez a három dolog - Mi áll a háttérben?

2024-ben egyértelműen a bitcoinban volt a legnagyobb sztori a tőkepiacon, Donald Trump elnökké választását követően gyorsan átlépte a kriptoeszköz árfolyama a 100 ezer dolláros álomhatárt. Van azonban egy sokkal kevesebb figyelmet kapó szegmense is a tőkepiacoknak, ahol bár a legtöbb terméknél a magánemberek számára korlátozott befektetési lehetőségek adódnak, a hétköznapi életünkre azonban sokkal nagyobb hatással bírnak ezek a termékek, mint a bitcoin. A tavalyi évben három alapvetőnek mondható, úgynevezett "puha" árucikk (soft commodity) ára is valósággal az egekbe szökött az árutőzsdéken, aminek a hatását már a mindennapjainkban, a reggeli rutinunkban is érzékelhetjük. Három fontos kérdést is érdemes körüljárni: mi okozta a nagy árrobbanást 2024-ben, folytatódhat-e a drágulás a következő évben is, és ezek a baljós dinamikák hogyan fognak megjelenni a boltok polcain?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×