eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: Facebook/Innovációs és Technológiai Minisztérium

Kiderült, kellenek-e ideiglenes rendszámok a júliusban érkező új formátumig

Az új rendszámokat 2022. július 1-től vezetik be. Az eddigi három betű és három szám helyébe a 4 betű és 3 szám kombináció lép.

A kedd délutáni adatok szerint a TEL betűkombinációnál tartanak a rendszámkiadásban, a T-n kívül a V és a Z kezdő karakterek is kiadhatóak még júliusig, amikortól már új táblákat adnak majd ki - derült ki a Belügyminisztérium Pénzcentrumnak adott válaszából. Még több mint másfél millió rendszámvariáció van, ez biztosan kitart a határnapig.

"Sima" rendszámból tehát van elég az új széria nyári bevezetéséig, ugyanakkor, mint arról az Infostart is beszámolt, a veterán autókra kerülő, mostani OT-s rendszámok kifogynak, ezért február 1-től új, ideiglenes OT-rendszámokat adnak ki egészen júliusig, az egységes cseréig. A muzeális járművek rendszámtáblája az OT betűk mellett két számjegyet, egy kötőjelet és újabb három számjegyet tartalmaz a következő öt hónapban. Ezután, júliustól kezdve már az új formátumú vélhetően több évtizedig velünk maradó hatósági jelzést teszik a minősített autókra, ennél az OT betűjeleket magyar címer, két betűjel, kötőjel és három számjegy követi.

A minisztérium azt is közölte, hogy 2021-ben 1451 darab, míg 2020-ban 1547 darab egyedi rendszámot adtak ki Magyarországon. Azt nem tudni, hogy ezek közül mennyi volt a mostani három betű, három szám formátumú, és hány autós variált a betűk és a számok mennyiségével.

Ezek elkészültének árában nem terveznek változást: a szokásos formátumú, ám egyedileg kiválasztott rendszámért továbbra is 112 450 forintot kell majd fizetni, egy egyedileg előállított rendszámtábláért pedig 435 000 forintot.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×